Gümrükte rüşvet operasyonu!

Bulgaristan polisi, Hamzabeyli sınır kapısının karşısındaki Lesovo Sınır Kapısı’nda memurlara yönelik rüşvet operasyonu düzenledi.

Gümrükte rüşvet operasyonu!

Bu nedenle dün akşamdan itibaren sınır kapısından giriş ve çıkış yapılamıyor. Bu nedenle Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda bekleyen TIR’lar yaklaşık 15 kilometre kuyruk oluşturdu.

Hamzabeyli Sınır Kapısı karşısındaki Bulgaristan’ın Lesovo Sınır Kapısı'nda dün gece Bulgaristan Ulusal Güvenlik Ajansı ekipleri çalışanlara yönelik yolsuzluk ve rüşvet operasyonu düzenlendi. Gümrükte rüşvet aldığı öne sürülen iki vardiyadaki 100 kadar gümrük memurları gözaltına alınınca, sınır kapısı da giriş- çıkışa kapandı. Sınırın Bulgaristan tarafında yaklaşık 5 kilometrelik, Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda ise 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Otomobil ve küçük araçlar kapıdan geri dönerken, TIR sürücülerinin bekleyişi ise sürüyor.

THK operasyonunda şok iddialar!THK operasyonunda şok iddialar!

TIR sürücüleri, “Rüşvet olayından dolayı gümrükte çalışmayı durdurdular, şuan kimseyi almıyorlar. Yarın akşama kadar açılmayacağı söyleniyor. Dün geceden beri bekliyoruz. Diğer gümrüklere evrak durumuna göre gidemiyoruz. Hep bu kapıya göre yazıldı. O yüzdende beklemek zorundayız” dedi.

Bavulunda 200 ölü kuş bulunduBavulunda 200 ölü kuş bulundu

“ÇORBA PARASI OPERASYONU”

Kuyrukta bekleyen Bulgar sürücüler de operasyonun ardından gümrük kapısının kapatılmasına tepki gösterdi. Bulgar sürücü, ‘çorba parası' adı altında aldıkları rüşvet nedeniyle gümrükçülerin gözaltına alındığını belirterek, “Çorba parası diye rüşvet alıyorlardı. Şimdi operasyon olunca memurları götürmüşler ama gümrükte kapandı. Açılmasını bekliyoruz” dedi.

Kaçakçılara geçit yok!Kaçakçılara geçit yok!

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, TIR sürücülerini diğer kapılara yönlendirebilmek için gerekli çalışmanın yapıldığını ifade etti.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...