Hamaney Batı’ya meydan okudu

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran'ın nükleer programı konusunda batının ülkesini dize getirmeye çalıştığını ancak başaramadığını belirtti

Hamaney Batı’ya meydan okudu

Ayetullah Hamaney ‘Tekfiri Akımların İslam Alimleri Açısından Tehlikesi’ adlı uluslararası kongrede yaptığı konuşmada, “ABD ve Avrupalı sömürgeci ülkeler, bir araya gelerek İran İslam Cumhuriyeti’ni nükleer programı konusunda dize getirmeye çalıştılar ancak başaramadılar ve gelecekte de başaramayacaklar” açıklamasında bulundu.

MÜZAKERELER 7 AY UZATILDI

İran ve BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ile Almanya arasında dün sona eren nükleer görüşmelerden kapsamlı bir sonuç çıkmazken, müzakere sürecinin 7 ay daha uzatılmasına karar verilmişti.

‘ABD ÖNDERLİĞİNDEKİ IŞİD KOALİSYONU YALAN’

ABD önderliğinde İŞİD’e karşı oluşturulan koalisyonu “yalan” olarak nitelendiren Ayetullah Hamaney, “ABD, IŞİD karşıtı bir koalisyon oluşturduğunu iddia etmektedir ancak bu tam bir yalandır çünkü bu koalisyonun asıl hedefi Müslümanlar arasındaki çatışma ve savaş fitnesini diri tutmaktır anacak bu hedeflerine ulaşamayacaklar” diye konuştu.

‘IŞİD EMPARYALİSTLER İÇİN HAREKET EDİYOR’

İŞİD gibi tekfiri grupların tamamıyla emperyalistlerin hedefleri doğrultusunda hareket ettiğini savunan Hamaney, bu grupların işgal olunmuş Filistin topraklarında verilen mücadeleyi Suriye ve Irak sokaklarına taşıdığını söyledi.

‘BATI ŞERİA İSRAİL’E KARŞI MUTLAKA SİLAHLANACAK’

Filistin meselesine ve İran’ın Gazze’ye yaptığı yardımlara da değinen İran lideri, Batı Şeria’nın silahlanması gerektiğini ve bunun mutlaka yapılacağını ifade etti.

İran ile nükleer görüşmelerde anlaşma yokİran ile nükleer görüşmelerde anlaşma yok

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...