Reklamsız Sözcü

Hatasını anlayan bakan istifa etti!

İngiltere Devlet Bakanı Mark Harper, 5 yıldır yanında çalıştırdığı temizlikçisinin çalışma vizesi olmadığı ortaya çıkınca hemen istifa etti.

12:19 -
Hatasını anlayan bakan istifa etti!

İngiltere'de Muhafazakar Parti milletvekili olan 43 yaşındaki Harper, İngiltere Başbakanı David Cameron'a sunduğu istifa mektubunda, bakanlık görevinden ayrılmak istediğini ancak milletvekilliğini sürdüreceğini dile getirdi. Harper'ın, yanında 2007 yılında çalışmaya başlayan temizlikçinin vize kontrollerini işe alırken yaptırdığı ancak daha sonra bu kişinin vize süresi bitmesine karşın çalışmaya devam ettiği ortaya çıktı.

Başbakan da eleştirdi

Cameron, istifa mektubuna verdiği yanıtta “Harper'ın onurlu bir karar verdiğini” belirterek, “Temizlikçinin vize durumunu kontrol etmene karşın, göç bakanı olarak bu kontrolleri en yüksek standartta tutman gerektiği görüşünü anlıyorum” dedi. Eylül 2012'den bu yana göçten sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulunan Mark Harper'dan boşalan koltuğa James Brokenshire getirildi.

İngiliz basını, göçten sorumlu devlet bakanının bile yanında çalıştırdığı insanların vize durumlarını kontrol edemezse, ülke genelinde bu kontrollerin sağlıklı yapılmasının nasıl mümkün olabileceği yönünde yorumlara yer veriyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more