Reklamsız Sözcü

Hilary’nin kirli çamaşırları ortalığa döküldü!

Hillary Clinton’ın 1998 yılında eşi Bill Clinton’ın Monica Lewinsky ile yaşadığı skandal ilişki için yaptığı yorum ilk defa gün yüzüne çıktı. Hillary Clinton’a göre Monica Lewinsky “narsist üşütük bir tip”… Aynı zamanda kocasıyla arasında gerçek bir seks de yaşanmadı.

16:45 -
Hilary’nin kirli çamaşırları ortalığa döküldü!

Hillary Clinton'ın yıllar önce en yakın arkadaşına anlattığı sırlar ortaya çıktı. Arşivlerden çıkan kayıtlara göre Hillary Clinton, kocası eski başkan Bill Clinton ile ilişkiye giren Monica Lewinsky'den “narsist üşütük tip” diye bahsediyor.

Hillary Clinton'ın en yakın arkadaş Diane Blair'e anlattıklarını derleyen Washington Free Beacon tarafından yayınlanan habere göre Hillary başlarda uzun süre Bill Clinton'ın Lewinsky ile gerçek anlamda bir seks yapmadığı savundu. Çünkü kocası ile Lewinsky arasında yatarak, ayakta ya da oral bir ilişki olmadığını düşünüyordu. Hillary, kocasının tek yaptığını kontrolden çıkmış 22 yaşındaki bir kızı idare etmek olduğunu söylüyordu.

Hillary, özel konuşmalarında arkadaşı Blair'e basının kendisine yaklaşımından sık sık şikayet ediyordu. Bir keresinde Blair'e, “Ben gururlu bir kadınım. Aptal değilim. Basına yalakalık yapmak için daha fazlasını yapmam gerektiğini biliyorum. Saçlarımı değiştirdiğimde insanların kafasını karıştırdığımı biliyorum. Hiçbir fikrim yokmuş gibi davranmam gerektiğini biliyorum. Ama yapmayacağım” demiş.

Hillary Clinton arkadaşı Blair'le olan başka bir konuşmasında Bill Clinton'ın bir psikologdan aldığı bir mektuptan da bahsediyor. Psikologa göre Bill Clinton'ın aldatma eğilimleri de, annesi ve büyükannesi arasında kalarak yetiştirilmiş olmasından kaynaklanıyordu.

Srebrenitsa Katliamı'na müdahaleyi engelledi

Beyaz Saray yönetimi, 1991-1995 yılları arasında Bosna Savaşı sırasında yaşanan ve 8 bin Müslüman'ın hayatını kaybettiği Srebrenitsa Katliamı'na müdahale etmemesi nedeniyle sert dille eleştiriliyordu. Bu konuda dönemin ABD Başkanı Bill Clinton, özellikle uluslararası camia tarafından baskı altında tutulurken, Blair'in günlüklerinde bu konuda da Hillary'nin etkisi olduğunu ortaya koydu. Bosna'ya yapılacak söz konusu müdahaleye net bir şekilde karşı olduğunu açıklayan dönemin First Lady'sinin, NATO'nun yaptığı askeri müdahaleyi iki yıl boyunca engellediği anlaşıldı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:54 11.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more