İngiltere’den IŞİD’e karşı bir ilk

İngiltere'nin Irak'ta IŞİD'i hedef alan saldırıları devam ediyor. İngiltere ilk defa Reaper adlı insansız uçağı IŞİD'e karşı kullandı.

İngiltere’den IŞİD’e karşı bir ilk

Savunma Bakanlığı’ndan İngiltere’nin Irak’ta IŞİD’e karşı yürüttüğü hava operasyonuna ilişkin yapılan açıklamada, Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin (RAF), insansız hava aracı “Reaper” ile geçen haftasonu ilk kez Uzaktan Pilotlu Hava Sistemi (RPAS) kullanarak, Irak ordusuna IŞİD ile mücadelesinde destek verdiği bildirildi.

Açıklamada, başkent Bağdat’ın kuzeyinde IŞİD’in patlayıcı el yapımı patlayıcı cihazları yerleştirdiği bir alanın, insansız hava aracıyla “Hellfire” füzesi kullanılarak başarılı şekilde vurulduğu kaydedildi.

İran, ABD uçağını kopyaladıİran, ABD uçağını kopyaladı

Bakanlık açıklamasında, koalisyon uçaklarının saldırılarını sürdürebilmesi için insansız hava aracı “Reaper”ın keşif uçuşlarıyla istihbarat sağlamaya devam ettiği vurgulandı. Dün sabah ise, Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait iki Tornado jetinin Bağdat’ın batısında IŞİD’in aktivitelerini incelemek için uçuş yaptıkları ve terörisler tarafından ekipman depolaması için kullanılan bir nakliye konteynırının tek bir füze kullanılarak başarılı şekilde tahrip edildiği belirtildi.

ABD IŞİD'in petrol rafinerisini vurduABD IŞİD’in petrol rafinerisini vurdu

Birleşik Krallık, IŞİD’e yönelik ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin yürüttüğü hava operasyonunun Irak ayağına destek veriyor ve Irak’ta özellikle Kürtleri tehdit eden IŞİD hedeflerini bombalıyor.

Selfie'yi artık Nixie çekecek!Selfie’yi artık Nixie çekecek!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...