IRD Ofisine intihar saldırısı

Afganistan’da IRD ofisine intihar saldırısı düzenlendi

IRD Ofisine intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma (IRD) Ofisi’ne yönelik düzenlenen intihar saldırısında Nepallı bir vatandaş yaralandı.

Wazir Akbarkhan bölgesinin 15. Caddesi’nde bulunan IRD ofisine yönelik yerel saat ile 19.00 sıralarında intihar saldırısı düzenlendi. Edinilen bilgiye göre, üç kişi olduğu öğrenilen canlı bombalardan birisi üzerinde bulunan bombayı ofisin girişinde patlattı. Ardından diğer iki kişi ise bölgede yerleştiği binalardan ateş açarak patlama bölgesindeki askerlerle çatışmaya başladı. Saatler süren çatışma sonucu saldırganlar, güvenlik güçleri tarafından öldürüldü. Çatışmada Nepal vatandaşı olan güvenlik görevlisi yaralandı.

Afgan anne 25 Taliban militanını öldürdüAfgan anne 25 Taliban militanını öldürdü

Afganistan İçişleri Bakanlığı Yardımcısı General Eyüp Salangi, saldırganların yabancıların bulunduğu mekânı hedef aldıklarını ifade ederken, olayda kimseye zarar gelmediğini ve sadece bir Nepallı güvenlik görevlisinin yaralandığını kaydetti.

Taliban Sözcüsü Zabiullah Mücahit, Twitter sayfasından yaptığı paylaşımlarla saldırıyı üstlendiği öğrenildi. Son günlerde başkent olmak üzere ülkenin bir çok vilayetinde ardı ardına intihar saldırıları düzenleniyor ve bu saldırılarda en çok siviller hayatlarını kaybediyor.

Kabil'deki İngiliz Büyükelçiliği aracına intihar saldırısıKabil’deki İngiliz Büyükelçiliği aracına intihar saldırısı

Bu sabah başkente düzenlenen intihar saldırısında 6 kişi hayatını kaybederken, 34 kişi yaralanmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...