IŞİD’li tutukluyu cezaevinde dövdüler

Almanya'da IŞİD'e destek verdiği gerekçesiyle cezaevinde tutuklu bulunan Mohammad A., aynı hapishanede kalan Kürt kökenli bir tutuklu tarafından dövüldü

IŞİD’li tutukluyu cezaevinde dövdüler

Stuttgarter Zeitung gazetesinin haberine göre, Stuttgart-Stammheim Cezaevi’ne konulan Mohammad A. (38) isimli tutuklu, hastaneye kaldırılarak tedavi edildi.

Cezaevi Müdürü Regina Grimm dayak olayını doğrularken, IŞİD’li tutukluyu döven zanlı hakkında yaralama suçundan soruşturma açıldığı kaydedildi. Aynı davadan tutuklu olan Ismail Issa (24) adlı tutuklunun da bir çok defa tehdit edildiği ve tek kişilik hücreye konulduğu öğrenildi.

IŞİD'le mücadelede sürpriz ziyaretIŞİD’le mücadelede sürpriz ziyaret

Stuttgart’ta görülen IŞİD davasında, Ismail Issa, kardeşi Ezzedine (34) ve Mohammad A. adlı kişiler, IŞİD’e destek olmak, örgüte gece görüş cihazları ve askeri pantolon temin etmekle suçlanıyorlar. Söz konusu kişiler 2013 yılı Kasım ayından bu yana tutuklu bulunuyor.

MAHKEMEYE TEHDİT MEKTUBU

Bu arada mahkemeye gönderilen isimsiz bir mektupla, mahkeme heyeti tehdit edildi. IŞİD sempatizanı Selefilerce gönderildiği tahmin edilen mektupta, “Allah’ın izniyle bu kişilerin mahkemesi yapılmadan sona erecek. Bunun için savaşacağız” ifadelerinin yer aldığı belirtiliyor. Polis ve savcılığın, isimsiz mektubu kimlerin gönderdiğini araştırdığı öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...