Reklamsız Sözcü

“İstanbul’u kaybederse utanç kaynağı olur”

İngiliz Telegraph gazetesinde çıkan makalede, Erdoğan’ın 'arka bahçesi' olarak tanımlanan İstanbul’u yerel seçimlerde Sarıgül’e kaybetmesi durumda bunun büyük bir utanç kaynağı olacağı ve politik bir depreme neden olacağı ifade ediliyor.

13:04 -
“İstanbul’u kaybederse utanç kaynağı olur”

Damien McElroy imzalı yazıda Erdoğan'ın 11 yıllık iktidarında karşılaştığı en önemli krizin yanı sıra onu daha büyük bir tehlikenin beklediği belirtiliyor.

Yazıda 2003 yılından beri Başbakan olan Erdoğan'ın son dönemde yolsuzluk soruşturmasıyla 11 yıllık liderliğinin en ciddi krizini yaşadığı belirtilirken aynı zamanda eski müttefikleriyle şimdi bir güç savaşı içinde olduğu ifade edilmiş. Başbakan'ın 1994 – 1998 yılları arasında belediye başkanlığını yaptığı ve gücünü aldığı yer olan İstanbul'un yaşanan skandallar nedeniyle ‘başkaları tarafından alınabilir’ hale geldiği belirtilmiş.

“Popülaritesinin azalmasıyla birlikte Başbakanın, ilk kez kendi arka bahçesinde utanç yaşama ihtimali belirdi” ifadesinin yer aldığı yazıda, eski milletvekili ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün, “Erdoğan'a bağlı kesimin oylarına rağmen yerel seçimde İstanbul’u kazanabileceğini düşündüğü ve böyle bir sonucun Türkiye'de politik bir depreme neden olacağı” söyleniyor.

Yazıda, Erdoğan'ın oy potansiyelinin yüksek olduğu Ümraniye'ye seçim kampanyası için giden Sarıgül bir bakıma haklı olabileceğinin görüldüğü belirtiliyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:17 17.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more