Reklamsız Sözcü

Uçağı yardımcı pilot kaçırmış!

Etiyopya Havayolları'na ait Roma'ya gitmekte olan bir uçak kaçırılarak İsviçre'nin Cenevre kentine indirildi.

13:00 -
Uçağı yardımcı pilot kaçırmış!

Etopya havayollarına ait kaçırılan uçak Cenevre’ye indirildi Cenevre Havaalanı Yetkilileri: “Uçağı yardımcı pilot kaçırdı. Amacı İsviçre’ye siyasi sığınmada bulunmaktı”
foto galeri

Etiyopya havayollarına ait Addis Ababa Roma seferini gerçekleştiren ET 702 uçuş numaralı bir yolcu uçağı İsviçre’nin Cenevre kentine kaçırıldı. Cenevre havaalanı bir süreliğine uçuşa kapatıldı.

Dün gece Addis Ababa’dan kalkan uçağın sabah 04:40 da İtalya’nın başkenti Roma’ya inmesi bekleniyordu. Uçak korsanı uçağın rotasının İsviçre’nin Cenevre kentine çevrilmesini istedi.

Cenevre havaalanına inen uçağı kaçıran ve bir kişi olduğu tahmin edilen korsanın gözaltına alındığı bildirildi. Kesin olmayan bilgilere göre, hava korsanı sığınma talebi yapmak için uçağı İsviçre’ye kaçırdı. İsviçre polisi, konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek.

CENEVRE HAVAALANI YETKİLİLERİ: “UÇAĞI YARDIMCI PİLOT KAÇIRDI”

Addis Ababa, Roma seferini yapan Etiyopya havayollarına ait ET 702 uçuş numaralı bir yolcu uçağı, hava korsanı tarafından kaçırılınca uçak Cenevre’ye indirildi. Hava korsanı gözaltına alındı.

Cenevre Havaalanı Yetkilileri, “Uçağı yardımcı pilot kaçırdı. Amacı İsviçre’ye siyasi sığınmada bulunmaktı” açıklaması yaptı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:18 17.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more