Kadınlar yurduna bıçaklı saldırı: 8 ölü

Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletinde bulunan bir askeri hastanenin kadınlar yurduna yapılan bıçaklı saldırıda 7 hemşire ile bir çalışanın öldüğü bildirildi.

Kadınlar yurduna bıçaklı saldırı: 8 ölü

Resmi Xinhua ajansına göre, Qinhuangdao şehrinin Beidaihe ilçesindeki 281 Numaralı Hastane'de sabahın erken saatlerinde hemşirelerin uyuduğu sırada düzenlendi. Saldırgan Li Xiaolong'un (27) eskiden psikolojik tedavi gördüğü ve saldırıyı gerçekleştirdiği hastanenin kantininde çalıştığı, saldırının ardından polis tarafından yakalandığı kaydedildi. Saldırıda, başka bir hemşirenin de yaralandığı ifade edildi.

Adliye karşısında bıçaklı saldırıya uğradıAdliye karşısında bıçaklı saldırıya uğradı

 

Saldırganın önce binanın temizlikçisini öldürüp, anahtarları alarak 3. kata çıktığı ve burada yataklarında yatan hemşireleri bıçakladığı iddia edildi. Çin medyasına göre, saldırının yaşandığı hastane, Pekin Askeri Bölgesi'nde bulunuyor. Olayla ilgili incelemenin sürdüğü açıklandı.

Çin'de hastaneler, genelde kızgın hastaların sağlık çalışanlarına yönelik bir dizi ciddi saldırılarına şahit oluyor.

Kudüs'te sinagoga korkunç saldırıKudüs’te sinagoga korkunç saldırı

 

Jiangsu eyaletinde, Nisan ayında sünnet ameliyatının başarısız olduğundan şikâyet eden 45 yaşındaki bir adam, doktorunu bıçaklamıştı. Üç ay önce de Zhejiang eyaletinde, kulak-burun-boğaz uzmanı bir doktoru öldüren bir adam ölüm cezasına çarptırılmıştı.

 

İşte o bıçaklı saldırı anı!İşte o bıçaklı saldırı anı!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...