Sözcü Plus Giriş

Kudüs’te sinagoga korkunç saldırı

Kudüs'te bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırıda 4 İsraillinin hayatını kaybettiği bildirildi

08:28 -
Kudüs’te sinagoga korkunç saldırı

İsrail Emniyet Sözcüsü Micky Rosenfeld yaptığı açıklamada, “Kudüs’teki Sinagog saldırısında 4 İsrailli öldü,7 kişi yaralandı. Kudüs’ün Har Nof mahallesinde yer alan Sinagog’a ellerinde bıçak ve baltalarla gelen 2 kişi, olay yerine intikal eden polisler tarafından vurularak öldürüldü” ifadesini kullandı.

Polisin hemen olay yerine intikal ederek alanı kuşattığını belirten Rosenfeld, yaralıların hastaneye kaldırılarak tedavisine başlandığını kaydeti.

Polis, olayı gerçekleştiren saldırganların kimliğine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

HAMAS’TAN ‘DOĞAL SALDIRI’ AÇIKLAMASI

Hamas, Kudüs’te bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırıyı, “İsrail’in işlediği suçlara doğal bir tepki” olarak değerlendirdi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kudüs’te düzenlenen saldırı, başta Gazze ablukası olmak üzere İsrail’in sürekli olarak işlediği suçlara doğal bir tepkidir” denildi.

ABBAS SALDIRIYI KINADI

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, bu sabah Kudüs'ün Har Nof mahallesinde bulunan bir sinagoga yapılan saldırıyı kınadı.

Abbas, “Başkanlık ibadet eden Yahudilere, dua ettikleri yerde yapılan saldırıyı ve sivillerin öldürülmesini kınıyor” ifadelerini kullandı.

ABD’DEN JET KINAMA

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Kudüs’ün, Har Nof bölgesinde bir sinagogda 4 kişinin ölümü, 8 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan baltalı ve bıçaklı saldırıyı kınadı.
İlk gelen haberlere göre iki kişi oldukları belirtilen saldırganların güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğü belirtilirken, olayın hemen ardından bir açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Kudüs’teki sinagoga yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti ve Filistinli yetkililere ‘ateşe körükle gitmeme’ çağırısında bulundu.

Kerry, “Bu tür bir saldırının insan davranışı içinde hiçbir yeri olamaz” dedi. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ise, sinagoga yapılan baltalı ve bıçaklı saldırının ardından, saldırının bedelinin çok ağır olacağını söyledi. (Ajanslar)

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:04 18.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more