Sözcü Plus Giriş

Libya’da Meclis Başkan Yardımcısına suikast

Libya'da, devrik öncü Kaddafi dönemi sonrasında Parlamento Başkan Yardımcılığı yapan Abdülaziz el- Husadi, uğradığı silahlı saldırıda can verdi.

12:38 -
Libya’da Meclis Başkan Yardımcısına suikast

Libya’da Meclis Başkan Yardımcısına suikast Libya’da, devrik öncü Kaddafi dönemi sonrasında Parlamento Başkan Yardımcılığı yapan Abdülaziz el- Husadi, uğradığı silahlı saldırıda can verdi.

Libya’da, devrik öncü Kaddafi dönemi sonrasında Meclis Başkan Yardımcılığı yapan Abdülaziz el- Husadi, uğradığı silahlı saldırıda can verdi.Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Derne kentini ziyaret eden daha önceki Libya Parlamento Başkan Yardımcısı ve Milli Kurultay Azasi Husadi, kent merkezinden arabulucu ile evine dönerken yöntemde kimliği daha belirlenemeyen kişilerin saldırısına uğradı.Husadi, başına ve vücuduna isabet eden kurşunlar sebebiyle olay yerinde hayatını kaybetti.

Vakanın ardından saldırganlar ise araçla olay yerinden uzaklaştı. Husadi ‘nin cenazesinin adli tıp morguna kaldırıldığı kaydedildi.Libya Halk Devrimi’nden sonra birkaç suikast girişiminden kurtulan 1954 doğumlu Husadi’nin öldürüldüğü saldırıyı üstlenen olmadı.Libya’da 17 Şubat 2011’de başlayan ve 42 senelik Muammer Kaddafi iktidarına son veren devrimin ardından güvenlik konularında istikrarsızlık yaşanıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more