Reklamsız Sözcü

Obama, kardeşiyle 20 yıl sonra karşılaştı

Obama'nın kardeşiyle 20 yıl sonra karşılama anı ilk kez yayınlandı.

11:30 -
Obama, kardeşiyle 20 yıl sonra karşılaştı

ABD Başkanı Barack Obama'nın üvey kardeşi Mark Obama Ndesandjo yayınladığı otobiyografide abisini ‘zaman zaman çok soğuk' olarak tanımladı. Obama ve üvey kardeşi Mark'ın 20 yıl sonra karşılaştıkları anın videosu da ilk kez basında yer aldı.

2008 yılına ait videoda, kardeşini 20 yıl aradan sonra gören Obama'nın ‘tuhaf' davrandığı yorumları yapıldı. O dönem başkanlık için sıkı bir kampanya süreci yürüten Obama'nın, Hillary Clinton'la televizyon münazarasına katılmadan hemen önce kardeşini karşısında bulunca şaşkınlığını gizleyemediği görülüyor. Bu, babaları aynı olan kardeşlerin hayatları boyunca ikinci kez karşılaştıkları andı. Görüntülerde ikilinin karşılaşma sırasında ‘rahatsız' şekilde sarıldıkları ve kısa bir sohbette bulundukları görülüyor.

Ndesandjo abisi ile olan ilişkisiyle ilgili detaylar verdiği ve “ailem benden nefret edecek” dediği otobiyografisinde babalarının küfürbaz ve alkolik olduğunu anlatıyor.

Görüntülerde ikili karşılaşma anında ‘rahatsız' şekilde sarıldıkları ve kısa garip bir sohbette bulundukları görülüyor.

ABD başkanının annesi Ann Dunham ve babası Barack Obama Sr. Obama henüz iki yaşındayken boşandı. Boşanmanın ardından Obama Sr. Mark'ın annesi Ruth ile evlendi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more