Obama: Mesajı aldım

ABD'de yapılan ara seçimlerde Cumhuriyetçi Parti karşısında bozguna uğrayan ABD Başkanı Barack Obama, 'halkın bir mesaj verdiğini' söyledi

Obama: Mesajı aldım

ABD’de yapılan ara seçimlerde Cumhuriyetçi Parti karşısında bozguna uğrayan ABD Başkanı Barack Obama, Amerikan halkının seçimlerde bir mesaj verdiğini, kendisinin de bu mesajı aldığını söyledi.

Obama 2016 yılında yapılacak genel seçimlere kadar tüm zamanını ABD’nin güvenliğini ve refah içinde olmasını sağlamak için harcayacağını belirtti.

ABD’de, eyalet vali ve senatörlerini belirlemek için yapılan ara seçimlerin, Demokrat Parti’nin, ABD Senatosu’nda da çoğunluğu Cumhuriyetçi Parti’ye kaptırmasının ardından seçim sonuçlarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Obama, “Amerikalılar, seçtikleri insanların en az kendileri kadar çalışmasını bekliyor. Kendi arzularımız yerine onların isteklerine odaklanmamızı istiyor. İşlerin çözülmesini istiyorlar. Başkan olarak başkentin çalışabilir olması noktasında benzeri olmayan bir sorumluluğum var. Oy verenlere söylüyorum, mesajlarınızı aldım. Seçmenlerin üçte ikisi bu seçimlerde oy kullanmadı, bu noktadaki mesajı da aldım” diye konuştu.

Obama, ABD Senatosu’nda çoğunluk lideri olması beklenen Cumhuriyetçi Mitch McConnell ve Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Partili John Boehner birlikte çalışma yönündeki istekli olduğunu belirtti. İki dönemdir başkanlık yaptığı için, 2016’daki seçimlerde kendisinin başkanlık yarışına katılmayacağına değinen Obama, artık siyasi seçim kaygılarının olmadığını vurguladı. Obama, “Belki de yaşlanıyorum, bilmiyorum ama seçim sonuçları beni karamsar etmiyor, tersine daha enerjik hale getiriyor, çünkü bu demokrasinin çalıştığı anlamına geliyor” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...