Suriye’de çatışmalar sürüyor

Handarat cephesinde, bölgeyi ablukaya almak isteyen rejim güçleri ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor

Suriye’de çatışmalar sürüyor

Suriye’nin Halep kentinin kuzeyindeki Handarat bölgesini ablukaya almak isteyen Esed rejimine bağlı birliklerle muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Rejim güçleri, Halep merkeziyle bağlantı noktasında yer alan Handarat’ta muhalif güçlere, vur-kaç taktiğiyle saldırıyor. Muhalifler ise tüm gücüyle saldırılara karşı koymaya çalışıyor.

Handarat cephesinde savaşan muhalif gruplardan Nureddin Zenki Hareketi Komutanı İsmail en-Nasif, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Handarat’a yapılan saldırılar geri püskürtüldü. Rejim güçlerinin havan topu ve çeşitli saldırılarına karşı siperler kazıyor, cepheyi güçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Siperde konuşlanan muhaliflerden Ebu Muhammed, rejim güçlerinin Halep’e gelen yardım yollarını kesmek istediğini belirterek, “Gençlerin direnişi yüksek. Gelecek günlerde Halep’te iyi gelişmeler yaşanacak” ifadelerini kullandı.

Stratejik Handarat bölgesinde, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), İslami Cephe ve Nusra Cephesi’ne bağlı muhalif unsurlar ile Esed güçleri ve Hizbullah militanları arasında bir süredir çatışmalar devam ediyor. Esed yönetiminin Handarat’ı ele geçirmesi halinde muhaliflerin, Halep’te kuşatma altında kalabileceği ve dünya ile bağlantılarının kesilebileceği belirtiliyor.

IŞİD'ten bombalı saldırıIŞİD’ten bombalı saldırı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...