Suriye’deki iç savaş

Halep'te Bureyc köyü yakınlarında muhaliflerin olduğu bölgeye sızmaya çalışan 20 Esed askeri öldürüldü

Suriye’deki iç savaş

Halep’te rejim güçleriyle İslami Cephe arasında çıkan çatışmada 20 Esed askerinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

İslami Cephe’den yapılan açıklamada, kentin kuzeyinde yer alan Bureyc köyü yakınlarında muhaliflerin olduğu bölgeye sızmaya çalışan 20 Esed askerinin öldürüldüğü, olayda çok sayıda askeri aracın da imha edildiği belirtildi.

Halep’in kuzeyindeki Handarat, Sifat, Bureyc ile rejim destekli Şiilerin yoğunlukta yaşadığı Nubul ve Zehra köyleri civarında İslami Cephe ile Şam yönetimine bağlı güçler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı kaydedilen açıklamada, silahlı muhaliflerin kentin kuzeyindeki Şeyh Nacar sanayi bölgesi yakınlarında Tow füzesiyle T72 bir tankı imha ettiği dile getirildi.

Suriye ordusuna ait savaş uçakları ile helikopterlerin Nubul ve Zehra köyü yakınlarındaki silahlı muhaliflerin bulunduğu yerleri bombaladığına dikkat çekilen açıklamada, rejimin Nubul ve Zehra köyündeki güçlerine havadan paraşütlerle askeri mühimmat attığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca İslami Cephe’nin Halep’te Hananu kışlası yakınlarında “şebihaları” taşıyan bir otobüse de saldırıda bulunduğu kaydedildi. Ancak bu olayda ölü ve yaralı olup olmadığına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.

Almanya'da IŞİD'e katılanların sayısı 550'ye ulaştıAlmanya’da IŞİD’e katılanların sayısı 550’ye ulaştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...