Reklamsız Sözcü

Tuğçe’ye pastalı veda

İki Alman kızı kurtarırken öldüresiye dövülen ve beyin ölümü gerçekleşen Tuğçe Albayrak, doğum gününde cihazdan çıkarıldı.

android-time 01:04
Tuğçe’ye pastalı veda
İki Alman kızı kurtarırken öldüresiye dövülen ve beyin ölümü gerçekleşen Tuğçe Albayrak, doğum gününde cihazdan çıkarıldı.

Almanya’nın Offenbach kentinde Sırp gençlerin saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede önceki gün beyin ölümü gerçekleşen Tuğçe Albayrak, 23 yaşına girdiği bugün yaşam destek ünitesinden çıkartıldı.

Albayrak ailesi adına gazetecilere açıklama yapan İsmail Erel, Tuğçe’nin yaşam destek ünitesinden çıkarılarak, organlarının alınmaya başladığını söyledi.

Tuğçe’nin cenazesinin Almanya’da defnedileceğini ifade eden Erel, cenaze töreniyle ilgili henüz net bir planın olmadığını ailenin bu konuda daha sonra açıklama yapacağını kaydetti.

Tuğçe’ye saldıran kişilerin en ağır cezaya çarptırılmasını istediklerini belirten Erel, olay anını görenlerden polise başvurmalarını istedi.

Öte yandan bu akşam Tuğçe Albayrak’ın doğum günü olması nedeniyle hastane önünde toplanan binlerce kişi, Tuğçe için dualar edip, pasta kesmişti.

Binler hastane önünde toplandı ama o…

Üzerinde Tuğçe’nin fotoğrafı bulunan doğum günü pastasını keserken gözyaşlarına hakim olamayan teyzesi Yasemin Çapri’yi yakınları sakinleştirmişti.

Offenbach’ta 15 Kasım’da arkadaşlarıyla yemek yediği restoranın tuvaletinde 3 Sırp genç tarafından taciz edilen 2 Alman genç kıza yardım ederek, onları kurtaran Tuğçe Albayrak, restorandan çıktığı sırada Sırp gençler tarafından darbedilmişti.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Albayrak’ın beyin kanaması geçirdiği tespit edilmişti. Albayrak’ın beyin ölümü önceki gün gerçekleşmişti.
AA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:4429.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more