Sözcü Plus Giriş

Ukraynalı eylemci Lidia ile polisin aşkı

Kiev'de yaşanan şiddetli çatışmalar sırasında protestocu Lidia Pankiv ile eylemcileri dağıtmakla sorumlu polis memuru Andrei aşk yaşamaya başladı.

11:37 -
Ukraynalı eylemci Lidia ile polisin aşkı

Kiev’deki protestolar sırasında bir grup kadınla birlikte, şiddeti önlemek için polisin önünde canlı kalkan oluşturduklarını anlatan 24 yaşındaki Parkiv, “Polisin tam önünde duruyorduk ve bir arakadaşım beni telefonla arayarak, tutuklanan bir arkadaşımızın bulunması için benden yardım istedi. Ona beni aramasını söyledim ve iki kere araması gereken numarayı bağırdım” diye belirtti.

Dail Mail’in haberine göre Parkiv beklediği arama yerine, karşısında durduğu polis memurundan bir mesaj aldığını ve tam ismi açıklanmayan Andrei adlı polisin, kendisi ile evlenmek istediğini yazdığını söyledi.

Parkiv, aldığı mesajda “Bütün o kargaşaya rağmen, telefon numaranı arkadaşına söylediğin zaman öğrenmeyi başardım. Adını bile bilmiyorum. Gecenin ortasında, elimde kalkanla önünde duruyordum. Bizim ilerlememizi durdurduğun an, seninle evlenmek istediğimi anladım. Andrei” diye yazdığını açıkladı.

BARİKATIN ÖNÜNDE BULUŞTULAR

Polis memuru ile ilk buluşmasını Maidan Meydanı’nındaki barikatların önünde gerçekleştirdiğini söyleyen Parkiv, “Mesaja çok şaşırmıştım ve neden buluşmayı kabul ettiğimi bilmiyordum. Belki de bulunduğu tarafın yanlış olduğuna onu ikna edebileceğimi düşünüyordum. Kesinlikle aşık olacağımı düşünmüyordum ancak onu gördüğümde ve onunla konuşmaya başladığımda, olan tamda o oldu” diye konuştu.

Aşklarını yaşamaya başlamalarının ardından yerel medyanın ilşkileri ile ilgilendiğini ve Inter kanalındaki programa çağrıldığını açıklayan Parkiv, programda ilişki hakkında konuşmak yerine ülkedeki yozlaşma üzerine konuştuğunu ve kanalın protestocular ile ilgili yaptığı yayınları eleştirdiğini söyledi.

Polis memuru Andrei’nin, işinden kovulmaması için tam ismi kamuya açıklanmıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:41 25.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more