Yunanistan’da Türk gemisi alarmı

Türk kuru yük gemisi ’Barış’ın içindeki yaklaşık 700 kaçak ile Girit Adası açıklarında sürüklenmesi üzerine Yunanistan alarma geçti.

Yunanistan’da Türk gemisi alarmı

Yunanistan'da yayın yapan 'www.flashnews.gr' internet sitesinin haberine göre aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 700 kaçağı taşıyan 'Barış' adlı Türk kuru yük gemisi, Girit Adası'nın güneydoğusunda 30 mil açıkta Lerapetra olarak bilinen bölgede arızalandı. Mekanik arızası olduğu belirtilen 75 metre uzunluğundaki gemi fırtına nedeniyle sürüklenmeye başladı.

Tehdit öyle değil böyle olur!Tehdit öyle değil böyle olur!

Olumsuz hava şartları nedeniyle gemiye henüz müdahalede bulunulamazken, bölgeye askeri gemiler sevk edildi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ile Savunma Bakanlığı'nın toplantıda olduğu ve kurtarma operasyonu için hazırlıklara başladığı da sitenin haberinde yer aldı.

SÜRÜKLENEN KAÇAK GEMİSİNDE EBOLA VİRÜSÜ ALARMI

Türk bayraklı kuru yük gemisi 'Barış'taki Afrika kökenli kaçakların ebola virüsü taşıdığı iddiaları Yunan sağlık bakanlığı'nı alarma geçirdi.

Yıldız'dan termik santral açıklaması!Yıldız’dan termik santral açıklaması!

Saatteki hızı 90 kilometreyi bulan fırtınaya rağmen Girit Adası'ndan hareket eden Yunan Deniz Kuvvetleri'ne ait iki fırkateyn ile bir Puma tipi askeri helikopterin akşam saatlerinde 30 mil mesafedeki gemiye ulaşıp, telsiz irtibatı kurulduğu belirtildi. Aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu yaklaşık 700 kaçak ile geminin 8 Türk mürettabın içinde bulunduğu gemi, bir Ro- Ro gemisiyle çekilip, Girit'in güneyindeki Lerapetra Limanı'na getirileceği bildirildi. Gemideki kaçaklardan bazılarının ebola virüsü taşıdığı iddiaları üzerine limanda geniş güvenlik önlemi alındı. Başkent Atina'dan bir sağlık ekibinin de Girit Adası'na gönderildiği öğrenildi.

Rusya ve Fransa arasında savaş gemisi krizi Rusya ve Fransa arasında savaş gemisi krizi

GEMİYE ULAŞILDI

Girit Adası açıklarında sürüklenen ve aralarında Ebola Virüslü hastalarında bulunduğu belirtilen Barış isimli 75 metre uzunluğundaki kuru yük gemisine Yunan Sahil Güvenliği’ne bağlı askeri gemi ve helikopterler ulaştı. Gemide silahlı kaçaklarında olduğu belirtildi. Geminin RO-RO gemisiyle çekilerek Girit Adası’nın güneyinde bulunan Lerapetra Limanı’na getirileceği, burada bulunan spor salonunda çoğunluğu Suriyeli, Afgan ve Afrikalı olan kaçakların sağlık kontrolünden geçirilerek tedavilerinin yapılacağı belirtildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...