Reklamsız Sözcü

Zürafayı çocukların önünde kestiler!

Kopenhag Hayvanat Bahçesi’nde tüm itirazlara rağmen zürafayı çocukların önünde kestiler.

android-time 12:15
Zürafayı çocukların önünde kestiler!
Kopenhag Hayvanat Bahçesi’nde tüm itirazlara rağmen zürafayı çocukların önünde kestiler.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki hayvanat bahçesinin sakinlerinden zürafa “Marius”, hayvan severlerin bütün tepkilerine rağmen kesilmekten kurtulamadı. Hayvanat bahçesi yönetimi, ellerindeki zürafa sayısının arttığı ve vermeyi teklif ettikleri Avrupa'daki diğer hayvanat bahçelerinin de almadığını öne sürerek Marius'un kesileceğini açıklamıştı. 18 aylık zürafa Marius, açıklandığı gibi dün ziyaretçilerin önünde kesilerek veteriner öğrencileri tarafından kullanıldı. Çocukların önünde yapılan işlem, hayvanat bahçesi ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü.

Hayvanseverler ayaklandı

Bu arada, sosyal medya üzerinden organize olan ve dünden beri işlemin durdurulması için baskı yapan hayvanseverler, sabahın erken saatlerinden itibaren Frederiksberg'deki Kopenhag Hayvanat Bahçesi önünde toplandı. Çeşitli pankartlar taşıyan hayvan severler işlemin durdurulmasını ve Marius'un başka bahçeye ya da doğal alanına bırakılmasını istedi.

Hayvan hakları derneklerinden OASA'nın Başkanı Mirja Thomsen, “Burada zürafalar için yer olmadığı söylenmişti ancak bu doğru değil. Ayrıca, İngiltere basını İngiltere'deki Yorkshire Yaban Hayatı Parkı'nın Marius'u alabileceğini yazdı ancak Kopenhag Hayvanat Bahçesi bu teklife ‘hayır' dedi. Başka alternatifler dikkate alınmadı” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more