Sözcü Plus Giriş

Uluslararası Endüstriyel temizlik sektörünü bir araya getiren Issa İnterclean Fuarı ilk defa Türkiye'de düzenlendi. 20 ülkeden katılan sektörel temizlik firmaları, yeni ürünlerini sergilerken, düzenlenen konferansta iş güvenliği birinci madde oldu.

“50 BİN YÖNETİCİ AÇIĞIMIZ VAR”

TESHİAD yönetim kurulu başkanı Bülent Doğru, “Gökdelenlerin yükseldiği bir ülkedeyiz, yüksekte çalışmada iş güvenliği anlamında ciddi problemlerimiz var. Torba yasasıyla iş güvenliğinde iyileştirme yapıldı. Üniversitelerden bölüm açmaları için yardım istedik. Sektörde 50 bin yönetici açığımız var” dedi

Yurtdışı söktörel temizlik firmaları,Amsterdam,Orlando, Varşova ve Meksiko'dan sonra İstanbul'da, WOW Convention Center'da düzenlenen Issa İnterclean Fuarı’nda bir araya geldi. 20 ülkeden, 100 marka temsilcisinin katıldığı fuarda açılış yapılarak katılımcılar tarafından kurdele kesildi.

Fuarda kurulan standlarda Almanya, Birleşik Krallık, Suudi Arabistan, ABD,İtalya, Avusturya, Hollanda,Hırvatistan ve Almanya’dan katılan temizlik firmaları, standlarında son teknolojiyle yapılan, yüksek basınç pompaları, elektrik süpürgeleri, kuru buz püskürtme ekipmanları ve hijyen ürünlerini tanıttı. Amsterdam RAI ISSA Interclean Direktörü Rob den Hertog, katılımcı olan firmaların Türkiye’de distribütörlük anlamında yoğun bir çalışma içerisinde olacağını, Türk işadamları için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu belirtti.

İş güvenliği birinci madde oldu!

Dünya temizlik sektörünün kalbinin İstanbul’da attığını söyleyen Tesis Hizmetleri Yönetimi İşadamları Derneği (TESHİAD) yönetim kurulu başkanı Bülent Doğru, “Son günlerde iş kazaları ile alakalı çok ciddi olaylar var. Bizim iş kolumuzda yine yüksekten çalışma var, gökdelenlerin olduğu bir ülkedeyiz. Yüksekten çalışmada, iş güvenliği anlamında ciddi problemin olduğunun farkındayız. Çıkan torba yasayla iş güvenliğiyle ilgili kısmide olsa bir iyileştirme yapıldı. Sektörümüzde yetişmiş iş gücü anlamında ciddi problemler yaşıyoruz. Yaklaşık 50 bin kişi işgücü anlamında istihdam oluşturabileceğimiz bir sektörümüz var. Bu konuda Üniversiteler’den bölüm açılarak ara kademe yöneticisi için yardım istedik. Kocaeli Üniversitesi ile bir yıldır devam eden çalışması var, Uludağ Üniversitesi ile görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Fuar 27 Eylül’e kadar ziyaretçilere açık olacak.

Yayınlanma Tarihi:13:46,