Reklamsız Sözcü

Günaydın Et satıldı

Yatırımcıların yakın takibe aldığı Günaydın Et Restoranları'nın yüzde 70'ini Ferit Şahenk ve Mansimov aldı

08:35 -
Günaydın Et satıldı

Günaydın Et Restoranları bir süredir yatırımcıların takibindeydi. Ünlü restoranı satın almaya en çok yaklaşan ismin ise Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk olduğu kulislerde konuşuluyordu.

Sabah’ın haberine göre, Şahenk uzun süre sıkı takibe aldığı markayla nihayet el sıkıştı. Son dönemde eğlence ve yeme-içme sektörlerindeki yatırımlarıyla dikkat çeken Şahenk, Günaydın’da farklı bir yol izledi. Ünlü işadamı bu kez yanına Azeri yatırımcı Mübariz Mansimov’u da aldı.

ORTAK ŞİRKETLE BÜYÜYECEK

Günaydın zincirlerinin yüzde 70’ini satın alan ortaklar, hisseleri yüzde 35’er paylaştı. Ancak Şahenk ve Mansimov ortaklığının yatırımları bununla sınırlı değil. İki işadamı önümüzdeki günlerde Dream dışında yüzde 50-50 ortaklıkla yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor. Buna göre Şahenk, Mansimov’a ait Cipriani Restaurant ve Billionaire adlı kulübün yüzde 50’sini de alacak. Bunlar da yeni şirkete bağlanacak. Marinalar başta olmak üzere, birçok konuda ortak büyümeyi hedefleyen Şahenk ile Mansimov’un Günaydın’ın yüzde 70’i için 350 milyon TL ödediği konuşuluyor. Eğlence sektörünün en hızlı yatırımcılarından olan Ferit Şahenk, geçen yıl 12 markayı satın almıştı.

İKİLİNİN HEDEFİNDE YURTDIŞI DA VAR

Günaydın Et Restoranları, Şahenk ve Mansimov ortaklığının yeni amiral gemisi. İkili, zincirin 200 şubeye ulaşmasını hedefliyor. Plana göre şubelerin 100’ü Türkiye, 100’ü de yurtdışında olacak. İkilinin listesinde öncelikle Avrupa var. İngiltere, Almanya, Fransa’dan sonra Dubai’de de bir şube açılması planlanıyor. Ortaklar, ABD’de de şube açmayı planlıyor. Restorana et sağlayan çiftliğin büyütülmesi ve 10 bin başlık kapasitesinin 30 bine çıkarılması da planlar arasında.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:51 13.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more