Reklamsız Sözcü

İmajı bozuldu, Torun’a gelmeyi düşünmüyor!

Torun GYO en önemli kiracısını kaybedebilir.

android-time 07:17
İmajı bozuldu, Torun’a gelmeyi düşünmüyor!
Torun GYO en önemli kiracısını kaybedebilir.

Saime BAŞÇI / SÖZCÜ

Mecidiyeköy'deki Torun Center'de 10 kişinin asansör kazasında ölmesinin ardından yine Torunlar GYO'nun Zincirlikuyu'daki Torunlar Tower'da en büyük kiracısı konumunda olan Denizbank, bu kararından vazgeçmeye hazırlanıyor.

Şubat ayında Denizbank ve Torunlar GYO arasında yapılan bir anlaşma ile banka 8 ayrı merkezdeki çalışmalarını Torun Tower'da tek çatı altında toplayacaktı. Ancak yaşanan kazanın ardından inşaatın durması ve projedeki kötü imaj bankaya geri adım attırdı.
İddialara göre, Denizbank, anlaşmadan vazgeçip geçmemeyi ciddi ciddi tartışıyor. Kiracılıktan vazgeçme kararının ardında Torun Tower projesindeki kaçak yapı durumunun da etkili olduğu belirtiliyor.

65 milyon dolar uçabilir

İki şirket arasındaki anlaşma geçen şubat ayında bir basın toplantısı ile imzalanmıştı. Anlaşma ile Denizbank, Torunlar GYO'dan, Zincirlikuyu'da yapımı süren 39 katlı ve 106 bin metrekarelik kapalı alana sahip Torun Tower'ı 10 yıllığına kiralamıştı.
Böylece Denizbank, 8 ayrı bölgede yer alan çalışma ofislerini tek çatı altında toplamayı hedefliyordu. Planlara projedeki kule ofis olan Torun Tower'ın 4 katı Torunlar'ın, kalanı ise Denizbank'ın kullanımında olacaktı. Torunlar GYO, sadece 2015-2017 yılları arasında Denizbank'tan 65 milyon dolar kira bedeli almayı planlıyordu.
Basın toplantısında 2014'ün ikinci çeyreğinde bitirileceği planlanan proje tarihinin sarkması ve yaşanan ölümlerle prestij kaybetmesi Denizbank'ta tartışmaları alevlendirdi. Şirketin bir üst düzey yetkilisi, projede son yaşananların ardından zor durumda kaldıklarını ve oldukça sıkıntılı olduklarını dile getirdi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more