Reklamsız Sözcü

Kadınlar Yılmaz’a, erkekler Sabancı ve Acun’a özeniyor

Girişimci kadınlar, kendilerine örnek olarak Koton’un yaratıcısı Gülden Yılmaz’ı alıyor.

07:03 -
Kadınlar Yılmaz’a, erkekler Sabancı ve Acun’a özeniyor

Demet CENGİZ / SÖZCÜ

Erkekler ise Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı ve ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'ya özeniyor.

Genç girişimci ve girişimci adaylarına yol göstermek için 4'üncü kez düzenlenen G3 Forum, birlikte 615 kişiyi ağırladı. Kadın girişimci adayları kendine örnek olarak Gülden Yılmaz'ı, erkek adaylar Ali Sabancı ve Acun Ilıcalı'yı alıyor. Türkiye'nin girişimcilik alanındaki en büyük etkinliği Geleceğin Gücü Girişimciler ‘G3 Forum', 4'üncü kez iş dünyasının önde gelen 90 ismin mentorluğunda 615 girişimci adayı, öğrenci ve sivil toplum temsilcilerini bir araya getirdi.

Yuvarlak masa etrafında birebir fikir alışverişinin ve parlak fikre yatırımcı bulmanın mümkün olduğu G3 Forum, bu yıl ‘Yırtıcı Fikirler' temasını taşıyor. Dün üç farklı seansta mentorlarla görüşme imkanı bulan girişimci adaylarına kendilerine örnek aldıkları ismi sorunca kadınların, Koton'un yaratıcısı Gülden Yılmaz isminde birleştikleri görülüyor. Erkek adaylar ise Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı ve televizyoncu Acun Ilıcalı'yı zikrediyor.

YÜZDE 40'I KADIN

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, bu yıl kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlerin sayısındaki azalmaya işaret ederek G3'ün daha fazla amaca hizmet eden bir platforma dönüştüğünü söylüyor. Uluslararası Girişimcilik Merkezi UGM, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve GATE ev sahipliğinde, Vodafone ana sponsorluğu ve TEB Özel Melek Yatırım Platformu desteğiyle İstanbul Suada'da gerçekleşen G3 Forum'a katılanların yüzde 40'ını kadınlar oluşturuyordu. G3 Platform Başkanı Gülden Yılmaz, “Katılanların 496'sı ilk kez G3'e gelmiş” ifadelerini kullandı.

HEYECAN VAR PLAN YOK

Taze girişimciler veya girişimci adaylarının paylaştığı fikirlerinin yüzde 50 kadarı internet odaklı işler. Girişimci adaylarıyla ilgili tespitlerini Ali Sabancı şu cümlelerle özetliyor: “Yaşadığı şehri değiştirmek isteyenler var. Ona o şehir dar geliyor, rahatsız. Bu iyi bir şey. Tam tersi geldiği memleketine dönmek isteyenler de var. Cesaret ve hevesleri var ama iş planları yok. ”
Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt de “Bizde kendi işini kurmak isteyenlerin sayısı Avrupa'daki oranın iki katı. Heves kesinlikle var” diye konuştu.

ALİ SABANCI DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI

Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, girişimcilik forumu kapsamında kurulan yuvarlak masada adaylarla bir araya gelerek düşüncelerini paylaştı.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more