Müşteri hop oturup hop kalkacak

Perakendeye pek çok yenilik getiren Boyner Holding, akıllı telefon uygulaması ‘Hopi’ ile kişiye özel, anlık kampanyalarla yeni bir çağa davet ediyor.

Müşteri hop oturup hop kalkacak

Türkiye'de perakendenin en fırlama fikirlerini geliştiren ve hatta bu alanda dünyaya da örnek olan Boyner Holding, akıllı telefon uygulaması Hopi ile yeni bir sayfa açıyor.  Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Hopi uygulamasının müşterileri bire bir tanıyacağını ve kişiye özel anlık indirim, kampanya ve fırsatlar sunacağını söyledi. Tüketici beğendiği bir ürünün fotoğrafını uygulamaya yükleyerek bulabilecek, istediği bir ürünü almadan  fiyat araştırmasını yapabilecek.

 

 

‘3 yıllık hayalim'
Advantage kart projesi ile Türkiye'de bir devrim yaratttıklarını hatırlatan  Cem Boyner, 3 yıldır hayalini kurdukları yeni bir devrimin eşiğinde olduklarını söyledi. Perakende Günleri'nin kapanış konuşmasında  2 yıllık ‘devrim çalışmalarını' ayrıntılarıyla anlattı. 

AKILLI TELEFON ŞART

Mart ayında tanıtımı yapılacak uygulamayı Cem Boyner, Perakende Günleri kapsamından ‘Alışverişin Yeni İcadı' başlıklı konuşmasında anlatmadan önce küçük bir gruba tanıttı. Ümit Boyner, Serdar Sunay ve geniş bir ekibin katıldığı butik toplantıda heyecan doruktaydı. Cem Boyner ‘hopi' hakkında şu bilgileri aktardı: “Alışverişte yeni bir dönem başlatacak bir proje bu. Web'de yok ve olmayacak. Tüm dünya mobil'e kayıyor. Mağazalarımızdaki 7500 çalışanımızı bu konuda eğitiyoruz. Mağazalarımızı bu sisteme uygun hale getiriyoruz. 15 milyon kayıtlı müşterimiz var. Bunun yüzde 70'i akıllı telefon kullanıyor. Akıllı telefonu olmayan müşterilerimizi de Turkcell ile yaptığımız işbirliği ile akıllı telefon sahibi yapacağız” dedi.

MARKALAR AÇIK ARTIRMADA

Sistemde ilk etapta 50 firma olması, daha sonra bunun ilk yılın sonunda 80'e çıkması hedefleniyor. Akaryakıt istasyonları, kuyumcular, tekstil ürünleri, fast-food zincirleri bu portalın bir parçası olabilecek. Tüketicinin hesabında biriken ‘paracık'ları harcaması için firmalardan interaktif teklifler gelecek. Cem Boyner, “Markalar müşteri için adeta teklif yarışına girecek, açık artırmaya çıkacaklar. Bu uygulama sizi tanıyacak ve size özel kampanyalar sunacak. Bu uygulama nar gibi. Çarşıdan alıyorsunuz bir tane eve geliyorsunuz bin tane… ” diye konuştu.
Proje için 3 yıldır çalıştıklarını aktaran Boyner, “Kelebeğin kanatlarına dokunmadan avucunun içinde tutacaksın” dedi.  Projeyi yürütmesi için eBay'dan transfer edilen Onur Erbay, ‘tüketiciyi hop oturtup hop kaldıracak' sözleriyle tanımlarken, ‘hopi' ismini de bu nedenle seçtiklerini söyledi.

DEMET CENGİZ

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...