Sözcü Plus Giriş

Onur Air’e sürpriz talip

Türk Hava Kurumu, sıkıntılı dönem yaşayan Onur Air'e talip oldu

17:11 -
Onur Air’e sürpriz talip

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de ilk olarak airporthaber.com’da yer alan bu haberi doğrulayarak “İlgili havayolunun Genel Müdürü hisse devri/hisse satışı konusunda mevzuat gereği Genel Müdürlüğümüze sözlü bilgi vermiştir” açıklamasını yaptı.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre Onur Air’in halihazırda düşük sezonu yaşayan turizm sektöründe 20-30 milyon dolarlık bir finansman açığı bulunuyor. Önceki dönemlerde bu tip finansal açıkları kapatmak konusunda yardımcı olan Onur Air’in kurucusu ve eski sahibi Cankut Bagana’nın ise bu kez yardımcı olmaya yanaşmadığı kaydediliyor.

Onur Air geçtiğimiz yıl 250 milyon dolara Kudret Tuncel ile Dubai asıllı İngiliz işadamı Mehdi Shams'a satılmıştı.

SİVİL HAVACILIK’TAN DA AÇIKLAMA GELDİ
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), konunun medyada yer alması üzerine yaptığı açıklamada, “İlgili havayolunun Genel Müdürü hisse devri/hisse satışı konusunda mevzuat gereği Genel Müdürlüğümüze sözlü bilgi vermiştir. Kendisine Genel Müdürümüz tarafından uçuş emniyeti konusundaki hassasiyet ve mevzuat hatırlatılmıştır. Ticari konularda farklı anlam yüklenebilecek bir beyanatta bulunulması söz konusu olmamıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more