Reklamsız Sözcü

Ziraat Bankası: Evet verdik ama…

Ziraat Bankası'nın Kolin İnşaat ve Limak'a 200 milyon dolarlık kredi sağlanmasına öncülük ettiği haberine yönelik bankadan açıklama geldi

13:09 -
Ziraat Bankası: Evet verdik ama…

Bugün Taraf gazetesinde yer alan “Sabah-atv için 100’er milyon dolar istenen Kolin İnşaat ve Limak’a Ziraat Bankası’nın 200 milyon dolar kredi sağladığı” haberine yönelik Ziraat Bankası yazılı açıklama yaptı.

Ziraat Bankası, çıkan bu haberlere yönelik yazılı açıklama yaptı.

Bankadan yapılan açıklamada, “Yazılı basında ve sosyal medyada yer alan Ziraat Bankası'nın adının geçtiği bazı haberlerle ilgili olarak bankanın kamuoyunu bilgilendirmesine ihtiyaç duyulmuştur. Ziraat Bankası, bankacılık faaliyetleri ile özellikle reel sektörün finansmanına odaklı bir iş modeli uygulamakta olup, tüm süreçlerde kuvvetler ayrılığı prensibi esas alınmaktadır. Tüm bu süreçler, kurumsallaştırılmış kredi politikaları çerçevesinde yapılmaktadır” denildi.

“VERİLEN KREDİLER BANKACILIK KANUNU’NA UYUMLUDUR”

Açıklamanın devamında, “Kredi kullandırılması bir bankanın ana faaliyetleri içinde yer almakta olup, habere konu edilen kredilerde de tüm süreçler; Bankacılık Kanunu, diğer düzenleme ve bankacılık teamülleriyle uyumludur. Bankamız bundan böyle de stratejileri doğrultusunda reel sektörün bankacılık ihtiyaçlarının karşılanması ana vizyonu çerçevesinde faaliyetlerine devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:24 06.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more