Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde "fahri profesörlük" unvanı verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı, enstitüye gelişlerinde Türkmen folklor ekibi danslarla karşıladı.

Türkiye ve Türkmenistan bayrakları taşıyan gençleri selamlayan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Türkmenistan’a özgü el işlerinden oluşan sergiyi gezdi, Türkmen milli saz ekibinin sunumunu izledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli kıyafetli sanatçılarla fotoğraf çektirdi.

Erdoğan'a at hediye ettilerErdoğan’a at hediye ettiler

 

Daha sonra enstitünün konferans salonunda düzenlenen törenle, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “fahri profesörlük” unvanı verildi. Akademisyenler ve öğrencilerin alkışları eşliğinde Türkmen milli kıyafeti giyen Erdoğan, kalpak da taktı. Tören sırasında salonda bulunanlar “Yaşasın Türk Türkmen Dostluğu” sözleri ve alkışlarla tempo tuttu. Profesörlük cübbesi de giyen Erdoğan’a, Türkmen halısı hediye edildi.

Erdoğan bu sefer iki ülkenin bayrağını yerden aldıErdoğan bu sefer iki ülkenin bayrağını yerden aldı

 

Törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aşkabat’taki programı çerçevesinde, Saparmurat Türkmenbaşı’nın Anıtmezarı’na ve Bağımsızlık Anıtı’na çelenk koydu, Kıpçak Camisi’ni ziyaret etti. Ziyaretler, basına kapalı gerçekleşti.

Erdoğan'dan İsrail'e sert tepkiErdoğan’dan İsrail’e sert tepki

 

Loading...