Reklamsız Sözcü

Erdoğan’dan yeni paralel iddiası!

Erdoğan kendisine yapılan paralel yapı ihbarını açıkladı: “Başbakanımız çok büyük baskı altındayız, geceleri ablalar bizi kaldırıp size beddular yaptırıyorlar."

14:25 -
Erdoğan’dan yeni paralel iddiası!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

KONUŞMADAN SATIRBAŞLARI

Çok önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum. 1950'den beri tartışılan bir konu var. Nedir bu tartışma? 1950'den bir ülkemizde Türkiye'yi kim yönetecek tartışması yaşanıyor. CHP diyor ki sadece biz yönetiriz Türkiye'yi. Medya diyor ki Türkiye'yi biz yönetiriz, manşetlerimizde biz yön veririz. Bazı iş adamları diyor ki para bizde, mani bizde Türkiye'yi biz yönetiriz. Merhum Menderes çıktı 1950'de hayır dedi. Yeter! Söz milletindir dedi. Biz de yola çıkarken Türkiye'yi millet yönetecek dedik. Biz bu emaneti kusura bakmasınlar kimseye vermeyiz, bu iradeyi kimseyle paylaşmayız. Asla göz yummayız.

Manşetlerle, sokak eylemleriyle, açtıkları davalarla, iftiralarla bir kez daha aynı senaryoyu hayata geçirmeye çalışıyorlar. 3. havalimanını, Marmaray'ı engellemeye çalıştılar. Ne oldu?  Çalışa, çalışa çalışa engelleyemediler. Söke söke aldık ve Marmaray'ı aldık. Şimdi merak ediyorum engellemeye kalkışanlar hangi yüzle Marmaray'a biniyorlar. Şimdi geçit yapıyoruz, ona da engel olmak istiyorlar. Allahtan denizin altından da göremiyorlar
Havalimanını yaptık mı yaptık, bunlara kalsa olur muydu?

Size çok ilginç bir belge açıklayacağım. Bundan 10 ay önce… 2013'ün Mayıs ayında. Gençler özellikler sizin bunu takip etmenizi istiyorum. İstanbul'da 46 milyar dolarlık havalimanı ihalesini yaptık. Cebimizden bir kuruş çıkmıyor. 20 yıl burayı çalıştıracaklar, sonra devlete teslim edecekler. Bunu durdurmak istediler. Bu 3. Havalimanın yıllık yolcu kapasitesi 100 milyon. Ankara'da Japonya Başbakanıyla bir görüşme yaptım, misafirimdi. Nükleer elektrik santralini yapacağız. 22 milyar dolarlık maliyeti var.
Yapacaklar, işletecekler sonra bize devredecekler.

BAHÇELİ’YE YÜKLENDİ

MHP’nin başındaki zat ne diyor… Gerçekten acınacak hali var. Bu Başbakan “Hiç yere inmiyor sürekli havada uçuyor, biz onu kulakların asacağız” diyor. MHP'nin genel başkanı. İsmini anmıyorum. MHP'nin başındaki zat sen zaten uçma özürlüsün, ülkeler arası gezemezsin sen. 3,5 yıl bu ülkede başbakan yardımcılığı yaptın nereye gittin onu söyle.
Biz öyle bir ataların torunlarıyız ki. At üstünde kıtalar arasında dolaşıyorlardı. Sen laf milliyetçisisin.

“DÜŞTÜ AMA ÇIKACAK”

Kıskandılar, borsa maalesef şimdiki seviyelere düştü ama yine çıkacak. Merkez Bankası'nın durumu neydi? MHP'den böyle aldık. Döviz rezervi 27 milyon dolardı.
MHP bırakıp kaçtı 3,5 yıl kaldı, yürütemedi bu ülkeyi gitti. IMF borcunu sıfırladık.
Güçlü Türkiye kendini hissettirdi. Enflasyonda, sanayide üst üste rekorlara sahip olduk
Bir tek ay içinde oldu bunlar. Mayıs 2013'te oldu.
Türkiye'nin umudu arttı. Çözüm sürecinde çok önemli yol kat ettik. Silahlar sustu.
Nevruz bütün Türkiye'de coşkuyla kutlandı. Gözyaşlarını dindirdik, terör engeli çok farklı bir konuma düştür. Türkiye'yi zincirlerinden kurtarma noktasına geldik

“SOKAKLARI ATEŞE VERDİLER”

Mayıs ayını coşkuyla yaşarken. Bir el devreye girdi. Bir ağaç meselesiyle sokakları ateşe verdiler, yakıp yıktılar. 3 milyar fidan dikeniz biz. Havalimanından gelirken refüje baktım, başkana sordum bunlar nereden diye? ‘Bunları söktük getirdik’ dedi. Bu CHP'nin kafası bunlara ermez. Modern dünya bunları bu şekilde yapıyoruz. Fidan dikmek yerine, yetişmiş ağaçları belirli yerlere taşıyor.

Bazı uluslararası medya var. Dün Yozgat'ın çekimini bu kalabalık Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı protesto etmek için toplandı diye yayın yaptılar. Bunların cibiliyeti bozuk ya cibileyeti bunlarda dürüstlük bir şey yok. Medyayı bugüne kadar böyle kullandılar.
Bunların bizde de uzantıları var. Eğer yüreğiniz varsa, namert değilsiniz şu gerçekleri aynen yansıtın.

CHP’YE SARIYER’LE YÜKLENDİ

YSK Sarıyer seçimleriyle ilgili bir karar verdi. CHP'nin orada seçime girmesi için karar
YSK'ya sesleniyorum. Uşak'ta farklı partiye 3-5 dakika geç kaldıkları için seçime sokmadın şimdi nasıl yapıyorsun. Sizler yargının içinden gelenlersiniz, adil davranacaksınız adil

Bakınız Gezi olayları patlak verdiğinde 1 milyon kişiyle miting yaptık, hevesleri kursaklarında kaldı. Ama durmadılar bu kez 17 Aralık'ta farklı bir tuzakla düğmeye bastılar. Seçilmiş bir hükümeti kanunsuzlukla, iftirayla görevden uzaklaştırma yoluna gittiler. Ama başaramadılar, başaramayacaklar. Durmak yok,  durmayacağız yola devam.

‘ABLALAR’ UYARISI!

Gençler, hanım kardeşlerim. Kapılarınızı bazı ablalar çalabilir
O çalan ablalara şunları söyleri yeter: Biz hükümetimiziden, devletimizden memnunuz.
Biz baş örtüsüyle okullarımıza gidemiyorduk ama artık gidebiliyoruz. Bunlar ayrım yaptılar ama şimdi o yıkıldı. Partinizi kurun çıkın ortaya.

‘BELGE AÇIKLAYACAĞIM’
Tarihi bir belge açıklayacağım. 1940'larda buraya Afyonkarahisar Cezaevi’ne bir mahkum getirdiler. Soğuktan dondurarak, zehirleyerek öldürmek istediler. Bütün işi okumak yazmak olan kişi kimdi? Saidi Nursi'ye burada büyük eziyetler yaptılar. Kaçmış vatanına toprağına dönmüştü, buradan da kaçabilirdi ama kaçmadı. Ya zalimler için yaşasın cehennem dedi. Mekanı cennet olsun. İşte bu CHP 1940'larda Saidi Nursi'nin kitaplarını yasaklayan partidir
İşte belgesi. CHP Genel Genel Müdürü senin belgelerine benzemez. İmza İsmet İnönü.
Saidi Nursi'inin izinden gittiğini iddia edenler şu anda paralel örgütle kolkola geziyorlar. Saidi Nursi'nin kemikleri sızlıyordur. Medya patronlarıyla  al gülüm ver gülüm yapıyorlar.
Ses kayıtlarıyla, görüntü kayıtlarıyla şantaj yapıyorlar.

“ABLALAR GECELERİ GELİP…”

Dün Sivas'ta 8 tane öğrenci kızımız geldi yanıma. Meğer paralel yapının evlerinde kalıyorlarmış. Dediler ki “Başbakanımız çok büyük baskı altındayız, geceleri ablalar bizi kaldırıp size beddular yaptırıyorlar. Sizinle ilgili bize yalan yanlış bilgiler aktarıyorlar, inanmıyoruz ama korkuyoruz. Bizi karalayacaklarından korkuyoruz diyorlar, ailelerimize yanlış şeyler söyleyeceklerinden korkuyoruz”
Bunların vicdani, İslami bir yanı olabilir mi? Bu nasıl bir düşüncedir. Paralel örgüt çok büyük baskı yapıyor. Gazeteciler, siyasetçiler, işadamları var. Diyorlar ki dediğimizi yapmazsınız kasetleri, kayıtlar internete veririz. CHP, MHP bu şantaja teslim oluyor. Başbakanla ilgili bir şeyler düşünüyorsanız avucunuzu yalarsınız. Abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun. Bunların şüphesi var, iftira at tutmasa da iz bırakır. Ne yaparlarsa yapsınlar bu tehditlere boyun eğmeyeceğiz.

İŞTE GÜLEN'İN BEDDUA VİDEOSU

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:52 23.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more