Sözcü Plus Giriş

Erdoğan Almanya’ya gidiyor

Başbakan Erdoğan, Almanya Federal Şansölyesi Angela Merkel’in daveti üzerine, beraberindeki bir heyetle bugün Almanya’ya gidecek.

09:25 -
Erdoğan Almanya’ya gidiyor

Erdoğan'ın Alman mevkidaşı Merkel ile Berlin'de yarın yapacağı görüşmede, ikili ilişkilerin tüm veçheleriyle ele alınması, ayrıca Türkiye'nin AB'ye üyelik süreci, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Başbakan Erdoğan, bu ziyaret çerçevesinde, Federal Şansölye Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı, AFC Koalisyon Hükümeti’nin ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel’i ve Federal Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’i kabul edecek.

Erdoğan, Berlin’deki temasları çerçevesinde Almanya’nın önde gelen düşünce kuruluşlarından Alman Dış Politika Cemiyeti’nde (DGAP) bir konuşma yapacak, ayrıca Berlin Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından düzenlenecek etkinlik kapsamında Almanya’daki vatandaşlarla bir araya gelecek.

Erdoğan'ın Almanya'yı ziyaretinin dost ve müttefik iki ülke arasındaki işbirliğinin her alanda ilerletilmesine katkıda bulunması, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişine imkân sağlaması bekleniyor. (ANKA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more