Sirkeci yaya üst geçidi kaldırılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sirkeci’de şehir hatları vapur iskeleleri önünde yer alan Sirkeci yaya üst geçidinin kaldırılacağını açıkladı.

Sirkeci yaya üst geçidi kaldırılıyor

Büyükşehirden yapılan açıklamada, “Kennedy Caddesi – Ankara Caddesi ve Reşadiye Caddesi kesişiminde bulunan Sirkeci yaya üst geçidi, yaya geçişi açısından konforlu olarak kullanılamaması ve sinyalize kavşağa yakın olması nedeniyle de yayaların hemzemin kavşaktan geçişinin engellenememesi sebebiyle, yaya güvenliğini sağlama amaçlı olarak kaldırılıyor. Köprünün tasfiye çalışması 22 Kasım Cumartesi gece 24.00'da (Cumartesiyi Pazara bağlayan gece) başlayacak, 26 Kasım Çarşamba sabahı sabah 06.00'da tamamlanacak. Dört gün sürecek olan çalışmalar; 00:00 ile 06:00 saatleri arasında sahil yolu araç trafiğine kapatılarak gerçekleştirilecek.” denildi.

Açıklamada, “Köprünün kaldırılmasının ardından, yayaların konforlu geçişlerinin sağlanabileceği, engelli, yaşlı ve çocukluların kullanımına uygun, sinyalli hemzemin geçit düzenlemesi yapılacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana arterler üzerindeki üst geçitleri zamana yayarak kaldırmayı planlıyor.” ifadelerine yer verildi.

CHA

Loading...