Suudi Arabistan’da İlk Türk terörist!

Suudi Arabistan'da terör saldırıları ile ilgili bir Türk gözaltına alındı. Bu gözaltı Arabistan'da bir ilk kez yaşanıyor.

Suudi Arabistan’da İlk Türk terörist!

Suudi Arabistan Güvenlik Güçleri, Al-Ahsa’da meydana gelen terör saldırıları ile ilişkili olduğunu iddia ettikleri bir Türk’ü gözaltına aldıklarını açıkladı.

Suudi Arabistan Al-Vatan gazetesinde bugün yer alan habere göre, saldırganlara ulaşmak için Suudi güvenlik güçlerinin soruşturmalarına devam ettiği belirtildi. Haberde, yapılan soruşturmalar sonucunda terör ve devlet güvenliği suçları ve saldırılarla bağlantısı olan bir Türk vatandaşını gözaltına aldığı ifade edildi.

Gazete, güvenlik güçlerinin yaptıkları inceleme sonucunda terör saldırıları ile bağlantılı 27 kişinin tutukladığını yazdı. Birinin Türk diğer 26 suçlunun Suudi vatandaşı olduğu belirtilen haberde, bunun Suudi Arabistan’ın terörle mücadele tarihi boyunca Türk uyruğunun ilk kez İçişleri Bakanlığı “terör suçları” kayıtlarına geçtiğine dikkat çekildi.

Suudi Arabistan’da düne kadar terör ve devlet güvenliği suçlarıyla aralarında tutuklu ve zanlı olmak üzere yaklaşık 3151 kişi yer alıyor.

Suudi Arabistan’ın doğusunda yer alan Al-Ahsa bölgesinde geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz üç kişi tarafından gerçekleştirilen bir terör saldırısı meydana gelmişti. Bu saldırı sonucunda yedi kişi hayatını kaybetmişti. (Cihan)

İki Abdullah Bey'i devlet ağırlıyor İki Abdullah Bey'i devlet ağırlıyor
Loading...