Tek istekleri Bakan Yıldız’la konuşmak!

Taner Yıldız'ın katıldığı, Enerji ve Ekonomi Zirvesi sırasında dışarıda Enerji-Sen'li işçilerle, sivil polisler ve otel görevlileri arasında arbede yaşandı.

Tek istekleri Bakan Yıldız’la konuşmak!

BEDAŞ’tan işten atılan işçiler, Sarıyer Tarabya’daki The Grand Tarabya Otel’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, İklim ve Enerji’den Sorumlu AB Komisyonu üyesi Miguel Arias Canete’nin de katıldığı, 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’ne girmek istedi. Saat 09.00’da otel önüne gelen işçiler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile görüşmek istedi. Otelin önünde, ‘BEDAŞ’ ta Can Güvenliği İstedik, İşten Atıldık, İşten Atılan İşçiler Geri Alınsın” diye pankart açan Enerji-Sen’li işçiler, “BEDAŞ Soma Olmayacak”, “BEDAŞ Ermenek olmayacak”, “İşimizi Geri İstiyoruz” diye slogan attı. Bir süre sonra kapıya doğru yönelen işçilerle sivil polisler ve otel güvenliği arasında itişme yaşandı.

Bakan Yıldız'dan 25'lik danışman savunmasıBakan Yıldız’dan 25’lik danışman savunması

 

BAKAN RANDEVU VERDİ
Enerji-Sen Başkanı Ali Duman, “Enerji Bakanı ile 2,5 aydır görüşme talebimize bir tane cevap gelmiyor. Şimdi bu talebi yeniden iletmek için buradayız. Şimdi hep beraber içeri giriyoruz. Ve Enerji Bakanı ile görüşüyoruz” dedi. Bu sırada otelin kapısını zorlayan işçiler ile sivil polisler ve otel görevlileri arasında arbede yaşandı. Yere düşenler oldu. Görevlilerin talebi içeriye iletme sözü vermeleriyle, işçiler binanın önünde beklemeye başladılar. Otel önünde çevik kuvvet polisleri önlem aldı.
Taleplerin bakana iletilmesinden sonra işçilere Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nda 3 Aralık saat 15.00’a randevu verildi. .

1 milyon liraya yeni makam aracı1 milyon liraya yeni makam aracı

 

“26 ARKADAŞIMIZIN YENİDEN İŞE ALINMASINI İSTİYORUZ”
Duman daha sonra yaptığı açıklamada, “2.5 ay önce DİSK ile beraber Enerji Bakanlığından BEDAŞ sorununu görüşmek üzere bir randevu talebimiz oldu. Bu talebimize bir dönüş olmadı. Çalışan işçiler ölünce onların başına giden bakanların, onları sayarak gündem olan bakanları Enerji Bakanını, Çalışma Bakanını çalışırken iş güvenliği malzemesi isteyen işçilerin sesini duymaya davet ediyoruz. Burada işten atılan 26 arkadaşımızın yeniden işe alınmasını istiyoruz” dedi.
Randevuyu alan BEDAŞ işçileri olay yerinden ayrıldı.

Bakan Yıldız'a: 310 kişinin ölümünde baş sorumlusu sizsiniz, istifa edin'Bakan Yıldız'a: 310 kişinin ölümünde baş sorumlusu sizsiniz, istifa edin’

 

 

Loading...