Reklamsız Sözcü

Tuvalette doğurup çöpe attı!

MERSİN’de evlilik dışı hamile kalan 19 yaşındaki A.K., muayene için geldiği hastanenin tuvaletinde doğurduğu kız bebeği çöpe attı.

17:22 -
Tuvalette doğurup çöpe attı!

Ağlama sesini duyarak tuvaletin kapısını kıran güvenlik görevlileri tarafından kurtarılan bebek ile annesi tedaviye alındı.

Olay, Mersin Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. 19 yaşındaki A.K., şiddetli karın ağrısı şikayetiyle annesi S.K. ve amcası A.K. tarafından hastaneye götürüldü. Acil serviste muayene edilen ve doktorların 'Hamile misin?' sorusuna ısrarla 'Hayır' yanıtını veren genç kadın, bazı tahliller için örnek vermek üzere tuvalete gitti. Uzun süre tuvaletten çıkmayan A.K.'nin durumundan şüphelenen hastanenin özel güvenlik görevlileri, kapıya doğru yaklaştı. Bu sırada içeriden bebek ağlamasını duyan görevliler, kapıyı defalarca vurdu. Buna rağmen kapı açılmayınca güvenlik görevlileri, kapıyı kırıp içeri girdi. Güvenlik görevlileri kadınlar tuvaletinin çöp kutusunda ağlayan kız bebek ile A.K.'yı buldu.

Genç kadın ile çöpten çıkartılan bebeği, hemen acil servise götürüldü. İlk muayeneleri acil serviste yapılan anne ile bebeği, daha sonra ambulansla Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Bu arada, olayla ilgili olarak kadının annesi S.K. ve amcası A.K., ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alındı. Anne ve amca, hamilelik olayından haberdar olmadıklarını, A.K.'yi karın ağrısı şikayetiyle hastaneye getirdiklerini söyledi. Şiddetli kanama nedeniyle tedaviye alınan genç kadının bekar olduğu ve evlilik dışı ilişkiden hamile kaldığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:23 22.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more