Reklamsız Sözcü

YSK’dan flaş Sarıyer açıklaması!

YSK, CHP'nin Sarıyer'de yerel seçimlere katılamamasına ilişkin kararı iptal etti.

20:28 -
YSK’dan flaş Sarıyer açıklaması!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İlçe Seçim Kurulu’nun CHP’nin Sarıyer’de yerel seçimlere katılamayacağına ilişkin aldığı kararı iptal etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP’nin Sarıyer’de seçime katılmasıyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Salıcı, “Sarıyer ilçemizde olması gerektiği gibi YSK kararıyla partimiz seçime giriyor” dedi.

Salıcı daha sonra da twitter’dan şu mesajları yayınladı: “YSK’nun kararını Sarıyer’lilerle birlikte kutlamak için seçim işlerinden sorumlu Başk.yard. @serdildara ile birlikte Sarıyer’e gidiyorum. Bilinmelidir ki Sarıyer’de ki aksaklık listelerin geç verilmiş olması değildir. Listeler zamanında teslim edilmiş olup eksik evrakla ilgili prosedür olması gerektiği gibi işletilmemiş ve diğer siyasi partiler buradan nemalanmaya çalışmışlardır. Sarıyerlinin hakkını Sarıyer’e teslim eden YSK ve İlçe seçim kurulu hakimlerine örgütüm adına teşekkür ederim”

ERDOĞDU: 9’A KARŞI 1 OY İLE SEÇİME GİRİYORUZ

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise twitter’dan şunları yazdı: “YSK 9 a karşı 1 oyla Sarıyer’de seçime girmemize karar verdi…”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:04 21.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more