Reklamsız Sözcü

17 Aralık’a takipsizliğe itiraz

İdris Bal, "17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet" soruşturmasına 53 kişi hakkında 16 Ekim tarihinde verilen takipsizlik kararının kaldırılmasını istedi

android-time 13:15
17 Aralık’a takipsizliğe itiraz
İdris Bal, "17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet" soruşturmasına 53 kişi hakkında 16 Ekim tarihinde verilen takipsizlik kararının kaldırılmasını istedi

Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı Kütahya Milletvekili İdris Bal, “17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet” soruşturmasına 53 kişi hakkında 16 Ekim tarihinde verilen takipsizlik kararının kaldırılmasını istedi. Bal, geçtiğimiz günlerde “25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet” soruşturmasına verilen takipsizlik kararına itiraz etmişti.

 

“MASUM ANADOLU İNSANI ADINA İTİRAZ ETTİK”

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na partililerle gelen İdris Bal, itiraz dilekçesini İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne verilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu. Bal ardından adliye önünde basın açıklaması yaptı. Ermenek’teki maden kazasında hayatını kaybeden Tezcan Gökçe’nin babasının yırtık lastik ayakkabılı fotoğraflarını gösteren Bal, “Bu resimleri, bu garibanları ve bu lastik ayakkabıları iyi görmeli. Ama lastik ayakkabı yerine ertesi gün yine lastik ayakkabı getirildi, iskarpin fazla görüldü herhalde onlara. 17 Aralık soruşturmasına verilen takipsizliğe itiraz ettik O doğru dürüst lastik ayakkabısı bile olmayan masum Anadolu insanı adına itraz ettik. Yargılama olmalı ve bu yargılama gidebildiği yere kadar gitmeli” dedi.

GEZİ PARKI’NI ZİYARET EDECEK

Bal, açıklamasında emniyet mensuplarına yapılan operasyonda tutuklu polisleri saat 14.00’da Silivri Cezaevi’nde ziyaret edeceğini akşam saat 20.00’da ise Gezi Parkı’nı partililerle ziyaret edeceğini belirtti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more