Sözcü Plus Giriş

25 Aralık operasyonunda İlk ifade

25 Aralık Yolsuzluk soruşturmasında ifadeler alınmaya başladı. İlk olarak iş adamı Hasan Bağcı'nın ifade verdiği belirtildi.

15:48 -
25 Aralık operasyonunda İlk ifade

aljazeera.com.tr’nin haberine göre, 25 Aralık operasyonu ile ilgili İki avukatı ile birlikte saat 11.00'de adliyeye gelen Bağcı, ilk olarak terör savcılarının bulunduğu 7. kata çıktı. Ancak soruşturma savcılarının, sorumlu başsavcı vekili Oğuzhan Atamtürk Uyar'ın odasının bulunduğu 4. katta çalıştığı iletildi. Bağcı ve avukatları daha sonra 4. kata indi. Bağcı, burada soruşturma savcılarına yaklaşık 45 dakika ifade verdi. Bağcı ve avukatları ifadenin ardından gazetecilere görünmemek için hızlıca adliyeden ayrıldı. Gözaltı listesinde adı bulunan işadamlarının ifadelerinin alınmaya devam edileceği öğrenildi.

BİLAL ERDOĞAN DA DOSYADA

Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen ‘yolsuzluk ve suç örgütü' soruşturması kapsamında 25 Aralık'ta operasyon talimatı verildi. Talimatta 41 işadamı hakkında gözaltı kararı verildi. Başbakan Erdoğan 'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da şüpheli olarak yer aldığı dosya ile ilgili gözaltı talimatı ve arama kararları emniyet tarafından uygulanmadı. Sert tartışmaların yaşandığı süreçte savcı Akkaş, önce dosyadan alındı daha sonra HSYK tarafından Tekirdağ'a tayin edildi. Akkaş'ın yerine soruşturma dosyasına dört Terörle Mücadele Savcısı atandı. Dosyada görevlendirilen savcılar İsmail Uçar, Fuzuli Aydoğdu, İrfan Fidan ve Murat Çağlak incelemelerini hemen hemen tamamladı. Savcılar artık ifade almaya başladı. 41 kişilik gözaltı listesinde adı bulunan işadamları ifadeye çağrıldı. Bu kapsamda ilk olarak iş adamı Hasan Bağcı ifadeye geldi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:54 07.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more