ABD’nin 2 numarası İstanbul’da

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi.

ABD’nin 2 numarası İstanbul’da

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye’ye geldi. Biden’ı İstanbul’a getiren özel uçak akşam saat 20.30 sıralarında Atatürk Havalimanı’na indi

Joe Biden: Erdoğan'dan asla özür dilemedimJoe Biden: Erdoğan’dan asla özür dilemedim

 Biden uçaktan indikten sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile kameraların karşısına geçerek bir açıklama yaptı. ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın buradaki “En son Başbakan'ı gördüğüm zaman kendisi Dışişleri Bakanı'ydı. Kendisi bir üst kademeye geçti ama ben hala Başkan Yardımcısıyım. Bu konuda kendisinden ders almalıyım” sözleri Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu güldürdü.

Joe Biden İstanbul'daJoe Biden İstanbul'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Beşiktaş’ta bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde bir araya geldi. Davutoğlu ve Biden akşam yemeği öncesi kısa bir açıklama yaptı.

Davutoğlu'ndan Biden'a tepkiDavutoğlu'ndan Biden'a tepki

 

Başbakan Davutoğlu, Biden’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra söz alan Joe Biden, “Uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz ve çok uzun zamandan beri dostuz. Hem dost hem NATO müttefiki olan Türkiye'de bulunduğum için çok mutluyum. Dostlar birbirini merakta bırakmaz. Bosna ve Kosova'daki ortak çalışmalarımızı hatırlıyorum. Bir çok konuda, zor konularda birlikte çalıştık. Askeri ortaklığımız çok güçlü ve birbirimize güveniyoruz. En son Başbakan'ı gördüğüm zaman kendisi Dışişleri Bakanı'ydı. Kendisi bir üst kademeye geçti ama ben hala Başkan Yardımcısıyım. Bu konuda kendisinden ders almalıyım.” diye konuştu. Biden’ın sözleri Başbakan Davutoğlu’nu güldürdü.

İkili açıklamanın ardından akşam yemeğine geçti.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...