Abdullah Gül ilk kez konuştu

Abdullah Gül, kayıp trilyon ifadesiyle ilgili ilk kez konuştu.

Abdullah Gül ilk kez konuştu

11. Cumhurbaşkanı Gül, ‘kayıp trilyon’ davasında verdiği ifadeye ilişkin, “Vermem gereken bir ifadeydi, bende verdim. Dokunulmazlığım olduğu için 18 yıl öyle duruyordu. Dokunulmazlığı yanlış biliyorlar. Dokunulmazlık olunca dosyalar donuyor” yorumunda bulundu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , ‘ kayıp trilyon’ davası ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifadeyle ilgili ilk kez kameralara konuştu.

Tarabya’daki Kalander Üstü Camii’nde Cuma namazını kılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Refah Partisi dönemine ait “kayıp trilyon” davası kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda verdiği ifadeyle ilgili şunları söyledi: “Vermem gereken bir ifadeydi, bende verdim. Dokunulmazlığım olduğu için 18 yıl öyle duruyordu.

Dokunulmazlığı yanlış biliyorlar. Dokunulmazlık olunca dosyalar donuyor. Milletvekilliğinde dokunulmazlık var ancak milletvekilliği bitince zaman aşımı olmuyor. Dolayısıyla açık dosyalar kapanır. Benim ile ilgili de öyle bir dosya vardı. Bende bir vatandaş olarak gittim ve üstüme düşeni yaptım. Şimdi artık onlar karar verecek.”

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...