Reklamsız Sözcü

Adana polisi fena yanıldı!

Adana polisinin 'Sherlock Holmes üsulü çözdük' dediği cinayetin zanlısı savcılık tarafından serbest bırakıldı.

15:07 -
Adana polisi fena yanıldı!

Adana’da sevgilisi 23 yaşındaki İbrahim Ayyıldız’ı bıçakla öldürdüğü iddiası gözaltına alınan şarkıcı 37 yaşındaki Asuman Karabaş tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırken, oğlu 14 yaşındaki oğlu S.A. ise cinayet suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Dün emniyet tarafından sorgusu yapılan kadın “suçunu itiraf ettiği” gerekçesiyle savcılığa sevk edilmişti.

8 Kasım’da Yenibaraj Mahallesi 68050 sokaktaki Sezer 2 Sitesi’nde meydana gelen olayda, kavga ve bağırma seslerini duyan komşuları, kapısı açık daireye girdiklerinde Bilal Ayyıldız’ı bacağından bıçaklanmış halde buldu. Ağır yaralan Bilal Ayyıldız  kaldırıldığı Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde 5 saat sonra öldü.

Cinayeti soruşturan polisler, Bilal Ayyıldız’ın barlarda şarkıcılık yapan Asuman Karabaş ile aynı evde birlikte yaşadığını saptadı. Başlatılan soruşturma kapsamında Asuman Karabaş, annesi 60 yaşındaki Makbule Karabaş, oğlu S.A. ile otomobilin sürücüsü E.Ö. Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde yakalandı.

POLİS: İTİRAF ETTİ, SAVCILIK: SUÇSUZ

Gözaltına alınan 4 şüpheli, Adana’ya getirildi. Emniyetteki sorgusunda cinayeti önce kendisinin işlediğini söyleyen Makbule Karabaş, daha sonra İbrahim Ayyıldız’ı, oğlu S.A.’nın öldürdüğünü öne sürdü. İfadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.Ö., Cumhuriyet Savcılığı’ndan serbest bırakıldı.

Asuman Karabaş, annesi Makbule Karabaş ile oğlu S.A. ise ‘bıçakla adam öldürme’ suçlamasıyla Nöbetçi Mahkeme’ye sevk edildi. Mahkeme S.A.’yı tutuklarken, Asuman Karabaş ve annesini tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. (DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more