Adlî Tıp’ta acı bekleyiş

"Kurtarın diye çığlık atmışlar. Öyle bir ses duyulmuş. Son sürat yere çakılmış. Kardeşini de yanaştırmamışlar. İtfaiye ve AKUT ekibi gelmiş..."

Adlî Tıp’ta acı bekleyiş

Mecidiyeköy’de devam eden rezidans inşaatında yaşanan asansör faciasında hayatını kaybeden 10 işçinin cenazeleri Adli Tıp Kurumu Morgu’na getirildi.

Kazada hayatını kaybeden işçilerin aileleri de kurum önüne gelerek cenazelerini almak için beklemeye başladı.

Tabip Odası'nın 4 ay önce attığı şok tweetTabip Odası’nın faciadan 4 ay önce attığı şok tweet!

Hayatını kaybeden Tahir ve Ferdi Kara kardeşlerin yine inşaat işlerinde çalışan akrabası Yılmaz Kara olayda ihmalin söz konusu olduğunu belirtti. Yılmaz Kara, “Bu ülkede her şey göründüğü gibi değil. Kağıt üzerindeki gibi değil. İhmal her yerde var. Sadece bu şantiyede değil, heryerde bu ihmal var.

Facianın yaşandığı rezidansta rezalet!Facianın yaşandığı rezidansta rezalet!

Bende inşaatçıyım. Kağıt üzerinde gelip bize diyorlar ki prosedür gereği bu olacak. İmzalayıp çekip gidiyorlar. Yemeğinden tut, güvenliğinden tut, her şeyinde ihmal var. Hakkımız yeniyor. Hakkımız büyük. Bizim hakkımız bu değil, ölüm değil’ şeklinde konuştu.

Torunlar İnşaat basın açıklamasıTorunlar İnşaat basın açıklaması

Bir başka işçi yakını ise “Kurtarın diye çığlık atmışlar. Öyle bir ses duyulmuş. Son sürat yere çakılmış. Kardeşini de yanaştırmamışlar. İtfaiye ve AKUT ekibi gelmiş” dedi. Hayatını kaybeden iki kardeşin babası Mithat Kara’nın sözleri ise yürekleri dağladı. İki oğlunu kaybeden acılı babayı yakınları güçlükle sakinleştirdi. Acılı ailelerin Adli Tıp Kurumu’ndaki bekleyişleri devam ediyor.

Torun Center'da yine iş cinayeti: 10 ölüTorun Center’da yine iş cinayeti: 10 ölü