AFAD’dan Ermenek açıklaması

AFAD: "saatte 3 metre ilerleme kaydedilmiş; desandre bölümünde düzlüğe 1,5 metre mesafe kalmıştır"

AFAD’dan Ermenek açıklaması

Ermenek ilçesindeki kömür ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, desandre bölümünde 753 koduna ulaşılması için toplam 568 vagon hafriyatın tahliye edildiği, son 24 saatte 3 metre ilerleme kaydedilen bu bölümde düzlüğe 1,5 metre mesafe kaldığı bildirildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla 482’si arama kurtarma olmak üzere toplam 797 kişilik bir ekibin çalışmalarda görev aldığı belirtildi.

– Düzlüğe 1,5 metre kaldı

Arama kurtarma çalışmalarının 8’er saatlik üç vardiya halinde aralıksız devam ettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılan çalışmalar kapsamında desandre bölümünde 753 koduna ulaşılması için toplam 568 vagon hafriyat tahliye edilmiştir. Son 24 saatte 3 metre ilerleme kaydedilmiş; desandre bölümünde düzlüğe 1,5 metre mesafe kalmıştır. Nefeslik bölümünde ise 777 kodunda çalışmalar sürmekte; bu alandan şimdiye kadar 742 vagon hafriyat çıkarılmış durumdadır. Son 24 saatte 19 metre ilerleme sağlanmıştır. Desandre ve nefeslik bölümleri arasında hava bağlantısı sağlandı.”

AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...