AKP-Almanya’da ‘muta nikahı’ kavgası!

UETD kadın kolları üyesinin, başka bir kadının kocasını elinden alıp muta nikahı kıyması, büyük olay oldu.

AKP-Almanya’da ‘muta nikahı’ kavgası!

Ali GÜLEN /FRANKFURT

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD), AKP’nin Avrupa ayağı olarak seçimler öncesi çalışmalarını hızlandırdı. Ancak, sorunları da bitmek bilmiyor. Friedberg-Wetterau teşkilatının istifasının ardından bu kez kavga Köln’de çıktı. UETD kadın kolları üyesinin, başka bir kadının kocasını elinden alıp muta nikahı kıyması, büyük olay oldu.

“YUVA YIKIYORSUNUZ”

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un da önceki günkü katıldığı toplantıda, bir kadın ayağa fırlayıp “Bu parti, kadınlarımızı, kocalarımızı ayartmak için mi kuruldu? Buradaki kadınlar yuva yıkıyor” diye bağırdı. UETD’ciler hemen koşup kadını susturmaya çalıştı ancak, sosyal alanlarda çalışmalarıyla bilinen İ.K. isimli kadın susmadı.

Kadın “Size ne oluyor? Yarası olan gocunur?” diye bağırdı. Halkla İlişkiler Başkanları’nın toplantısına katılan 150 kişi donup kalırken, bazı başkanlar bağıran kadını alıp dışarı çıkardı. Tartışma burada da sürdü. Halkla İlişkiler Başkanları kadını sakinleştirmeye çalıştı.

Muta nikahı nedir Muta nikahı nasıl kıyılırMuta nikahı nedir Muta nikahı nasıl kıyılır

GÖREVDEN ALMA, SÖZÜ!

Arkadaşının kocasının ‘ayartıldığını’ savunan kadın “Bazı engellenmesi gereken durumlar var, söz verin susayım” deyip, söz konusu UETD’li kadının görevden alınacağı, üyelikten atılacağı sözü verilince sakinleşti.

SÖZCÜ’ye konuşan İ.K., “Arkadaşım UETD’nin yani AKP- Almanya’nın kadın kolları yöneticisidir. Eşi Y.E.’yi, yine AKP’deki bir kadın ayarttı. Evli olduğu halde nikahları kıyıldı. Evli birinin imam nikahı kıyılamayacağına göre, eşinin rızası da yoksa bu nasıl bir nikah? AKP’liler bunu biliyor ve sesini çıkarmıyor. Tepkim buna. Bir de pasta yerken fotoğraf yayınlıyorlar. Haram olsun” dedi.

Ancak olayın, sadece bu toplantıyla sınırlı kalmadığı, WEFA isimli dernekte de çalışan çapkın UETD’li kadının maceralarının orayı da karıştırdığı ortaya çıkmış durumda.
Köln’deki toplantıda sesini yükselten İ.K., şimdi çapkın kadının WEFA’dan da el çektirilmesini bekliyor.

AKP'de parti içi 'yasak aşk' krizi!AKP’de parti içi ‘yasak aşk’ krizi!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...