Reklamsız Sözcü

AKP standına protestoya 8 gözaltı!

AKP Çanakkale Milletvekili ve Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş'in tanıtım standına protesto ettiği iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı.

android-time 00:12
AKP standına protestoya 8 gözaltı!
AKP Çanakkale Milletvekili ve Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş'in tanıtım standına protesto ettiği iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı.

AKP Çanakkale Gençlik Kolları tarafından, Çanakkale Belediye Başkanı Adayı Mehmet Daniş’in tanıtımının yapıldığı kordon boyundaki Troya Atı önünde yer alan standa, bugün saat 16.30 sıralarında aynı yerde broşür dağıtan Halk Evleri protesto etti. Lise ve üniversite öğrencilerinin bulunduğu grup sprey boya ile AKP standına müdahale etmek isteyince arbede yaşandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri, grubu standın olduğu yerden uzaklaştırdı. Standa saldırı girişiminde bulunduğu iddia edilen 3’ü kız 8 öğrenci gözaltına alınıp, sorgulamak üzere Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gençler polis otosuna bindirilirken, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganı attı.

‘Saldırıda bulundular’ iddiası
Çanakkale AKP İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile standa gelen AKP Çanakkale Belediye Başkanı Mehmet Daniş, saldırı girişimini kınadı. Bu tür olayların yaşanacağını tahmin ettiklerini belirten Daniş, “Arkadaşlarımız burada Çanakkale halkı için hazırladığımız sosyal projelerimizi anlatan broşür dağıtıyorlardı. Ama maalesef saldırgan grup, sadece kendi eylemini veya kendi derdini anlatmak yerine arkadaşlarımıza ve standımıza saldırdı. Daha önce bir seçim büromuza da saldırı olmuştu. Ancak bunu basit olarak değerlendirdik. Ama bugün de anladık ki bunlar sistematik olarak devam edecek. İşte Çanakkale’de şimdi özgürlük naraları atanların, sözde demokrat olanların bu olay karşısında ne diyeceğini merak ediyorum. Çünkü daha önce CHP ile kol kola bu gruplar bizim partimize, il başkanlığımıza yürümüşlerdi. Şimdi dernek çatısı altında aynı teşkilat, bugün de bizim gayet demokratik bir hakkını kullanan arkadaşlarımıza saldırıda bulundular. Biz AKP olarak bu tür tahriklere kapılmayacağız. Burası Çanakkale. Çanakkale’de özgürlükler sözde değil, özde yaşanır. Ben asıl, bu gençleri kullananları, sahaya sürenleri uyarmak istiyorum. Çanakkale’ye yaptığınız, yapabileceğiniz en büyük kötülük budur. Buradan onları daha duyarlı olmaya, Çanakkale’ye yakışan hareketler yapmaya, Çanakkaleli gibi davranmaya davet ediyorum” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more