Reklamsız Sözcü

AKP’de ‘paralel’ gerekçeli istifa

İzmir'de AKP Gaziemir İlçe Başkanı'nın istifasının ardından 'paralel paranoya' istifaları devam ediyor...

android-time 21:21
AKP’de ‘paralel’ gerekçeli istifa
İzmir'de AKP Gaziemir İlçe Başkanı'nın istifasının ardından 'paralel paranoya' istifaları devam ediyor...

İzmir'de AKP Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün'ün “Partide paralel avı yaşanıyor” diyerek, istifa etmesi ardından AKP İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Emine Yenen de aynı gerekçeyle istifasını verdi. Yenen, “Partide paralel paranoya almış başını gidiyor. Arkadaşlarım benimle konuşmaz oldu” dedi.

AKP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi, Diş Hekimi Emine Yenen, 2000 yılında İngiltere’de bir grup Müslüman doktor tarafından kurulan ‘Yeryüzü Doktorları'nın faaliyetleri kapsamında Somali'de görev yaptığını belirtti. Yenen, bürokraside süren paralel avının parti teşkilatlarına da sıçdarığını, partililerin etiketlendiğini, dışlandığını öne sürdü. Yenen, bu yapı içinde kalamayacağını vurgulayarak istifa ederken şunları söyledi:

“Ailelerinden, hayatlarından vazgeçip bir bavulla dünyanın değişik yerlerine giderek hizmet veren bu insanlara karşı takınılan tavır artık kabul edemeyeceğimiz düzeye ulaştı. Partide paralel paranoya almış başını gidiyor. Arkadaşlarım benimle konuşmaz oldu. Yapılanlar gönüllere dokunuyor, kaldırılacak gibi değil. ‘Paralel devlet’, ‘Haşhaşi’ gibi benzetmeler bizi çok rencide etti. 17 Aralık'tan sonra parti içinde dışlandım. ‘Şucu- bucu’ diye yaftaladılar. Parti faaliyetleri bildirilmedi, ayrıştırıldım. Bu nedenlerle bu yapı içinde daha fazla kalmam mümkün değil, istifa ettim.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more