AKP’de toplu istifa!

Iğdır'da yerel seçimde başkanlığı BDP’ye kaptıran AKP’nin il ve merkez ilçe teşkilatları istifa etti.

AKP’de toplu istifa!

AKP Merkez İlçe Başkanı Hasan Güneş ve yönetim kurulları ile birlikte topluca istifa ettiklerini açıklayan İl Başkan Vekili Abdulcabbar Baştemur, “İl Başkanı Mustafa Buluş, 30 Mart yerel seçimlerinde partimizden belediye başkan adayı oldu. 30 Mart yerel seçimlerinde başarısız olduk. Genel Merkez uygun görmüş, biz de topluca istifa ettik. Seçimden hemen sonra biz istifa etmek istedik, fakat Genel Merkez kabul etmedi. Bugün uygun görülmesi üzerine biz de il ve merkez ilçe teşkilatları olarak topluca istifa ettik” diye konuştu.

Iğdır'da 30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı'nı BDP'nin adayı avukat Murat Yikit kazandı. Yikit 18 bin 168, MHP adayı avukat Gündüz Güneş 17 bin 442, AKP adayı avukat Mustafa Buluş ise 4 bin 990 oy almıştı.

BİR İSTİFA DA MERSİN’DEN

AK Parti Mersin İl Başkanı Salt, görevinden istifa etti
HASAN KÜÇÜK | MERSİN – 26.05.2014 20:54:30

AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt görevinden istifa etti.

Salt yaptığı açıklamada, 2010 yılının Temmuz ayından bu yana yürütmüş olduğu AK Parti Mersin İl Başkanlığı görevini bugün itibariyle istifa ederek bıraktığını belirtti.
AKP, 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Mersin'de 3. parti olmuş, İl Başkan Yardımcısı Hidayet Şeker ile bazı yöneticiler istifa etmişti.