Sözcü Plus Giriş

AKP’li başkanın 2. vukuatı

Şimdi de maaş vermediği belediyenin taşeron çalışanlarını işten çıkartmasıyla gündemde.

10:30 -
AKP’li başkanın 2. vukuatı

Kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle soruşturma geçiren AKP’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş, şimdi de zaten aylardır maaş vermediği belediyenin taşeron çalışanlarını işten çıkarttı.

Başbakan Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde AKP’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın ismini açıklamıştı. Ali Bektaş, Kozlu eski terminal yerinin katılım çoğunluğuna bakılmadan Leb-i Derya firmasına ihale edildiği, bu ihale sonucunda bedeli alınmadan tapunun devredildiği, firmanın da bu yeri bir başka firmaya devrettiği, belediyenin alması gereken paranın akıbetinin meçhul olduğu, bu surette kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma yapılmasına izin verdiği basında yer almıştı.

Halen Kozlu Belediye Başkanlığı makamında bulunan Ali Bektaş, aylardır maaş alamayan Kozlu Belediyesi'nde Park Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri'nde çalışan taşeron şirket işçileri eylem yapınca işlerine son verdi.

Belediye de çalışan işçiler, uzun süredir maaş alamadıklarını bu nedenle iş bırakma kararı aldıklarını ve 9 arkadaşlarının işlerine bu nedenle son verildiğini bildirdi.

Çalışan diğer işçilerin de “Ya üç ay daha maaşsız çalışırsınız, ya da hepinizi işten atarız” şeklinde tehdit edildiği de iddia ediliyor.

Konu ile ilgili olarak konuşan GENEL-İŞ Şube Başkanı Enis Dizdar, işçilerin aylardır maaş alamadan çalıştıklarını ifade etti.

“İşçilerin hakları AKP'li Başkan tarafından gasp edilmiştir.”

Dizdar AKP adaletinin insana zulüm adaleti olduğunu belirterek “ Kozlu Belediyesi Fen işleri ve Park Bahçeler müdürlüğünde çalışan 9 arkadaşımız hiçbir sebep bildirilmeden işlerine son verilerek hakları AKP'li Başkan tarafından gasp edilmiştir. Belediye işçileri köle olarak görülmektedir. Çalışan emekçilerin özlük hakları yok sayılarak alın terlerinin karşılığı verilmemiştir. Belediye yönetimi içerde bulunan alacaklarını isteyen işçileri kapı önüne koymuştur. Belediye başkanı işten atılanları örnek göstererek arkadaşlarımızı tehdit etmektedir. Arkadaşlarımız İş güvencesi taahhüdüne güvenerek bankalardan kredi kullanmıştır. Bankalara karşı büyük bir borç sorumluluğuyla karşı karşıyadırlar. Yapılan bu haksız ve insafsız uygulamayı başta Belediye yönetimini ve işçi haklarını gasp eden taşeron firmayı kınıyoruz” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:42 12.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more