Reklamsız Sözcü

AKP’liler elini sıkmaktan korkuyor

AKP'den ihraç edilenler ile selamlaşmak, tokalaşmak büyük bir risk haline geldi.

android-time 15:19
AKP’liler elini sıkmaktan korkuyor
AKP'den ihraç edilenler ile selamlaşmak, tokalaşmak büyük bir risk haline geldi.

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Mısır'daki darbenin ardından sergilenen dış politika konusunda partisine uyarılarda bulunan, daha önce hazırladığı ‘Gezi' raporuyla kamuoyunun dikkatini çeken ve Başbakan Erdoğan’ı yaptığı açıklamalarla eleştirdiği için partisinden ihraç edilen Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal’dan Meclis’teki AKP’li vekiller köşe bucak kaçıyor.

SADECE SADIK YAKUT

İdris Bal konu ile ilgili olarak, Başbakan Erdoğan’ın hışmından korkan AKP’li milletvekili arkadaşlarının partisinden ihraç edildikten sonra kendisini görünce yollarını değiştirdiklerini, telefonla bile görüşmek istemediklerini sadece meclis üyeler lokantasında karşılaştığı Meclis Başkan Yardımcısı Sadık Yakut’un yanına gelerek elini sıktığını ve kendisinin bu konuda cesur davrandığını ifade etti.

TV’LERE DAHİ AMBARGO

Bal, kendisinin yıllardır TV programlarına çağrıldığını ve katıldığını kaydederek, “Bırakın Meclis bahçesinde, kulisinde selamlaşmadan yolunu çevirenleri, artık TV programlarına katılmama bile ambargo konuluyor. Nedenini sorduğum o televizyon programı yapan arkadaşlar çekinerek, “Bizim elimizde bir şey yok, bizden kaynaklanmıyor, kusura bakmayın sayın hocam televizyon yönetiminin talimatı” sözlerinin kendisini üzdüğünü, Televizyon programlarına bile çıkmasına ambargo konulduğunu, Başbakan’ın eleştirilere tahammül etmediğinden kaynaklı olduğunu söyledi.

KİBİRDEN BAŞI GÖĞE GİDEN BİRİ VAR

Bal şöyle konuştu, ” Kendi doğruları ile meydayı iş dünyasını STK'ları, cemaatleri dizayn etmeye kalktılar. Ben eleştirince çek git dediler. Bu sefer aynı kesimler madem istifa ettin vekillikten de istifa et dediler. Milli irade hırsızı dediler. Başbakanı vatandaş niye seviyordu doğru gerçek bunu bilemem, garibanın yanına oturma onunla oruç açma, öyle bir imaj veriyordu ki halktan biri….Ama perdenin arkasına geçtiğinde gururdan, kibirden başı göğe giden biri var.” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:3927.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more