Reklamsız Sözcü

Akülü arabaya kırmızı kurdeleli açılış

Giresun'da engelli vatandaşa verilen akülü arabanın kırmızı kurdeleyle açılması tartışma yarattı.

13:27 -
Akülü arabaya kırmızı kurdeleli açılış

Deniz AYHAN/Sozcu.com.tr

Kırmızı kurdeleyle icra dairesi açılışı, kurdeleli şehitlik açılışından sonra AKP’liler bir ilke daha imza attı.

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, beraberindeki üç kişiyle birlikte, bir engelli vatandaşa bağışlanan akülü arabayı, kırmızı kurdeleyle açtı. Aydın aracın anahtarını Hatice isimli kadına verirken, “Bedensel engelli Hatice kızımıza böyle bir aracın alınmasına vesile olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Kurdeleyi kesme töreninde dört makas olması dikkat çekerken, Giresun Engelliler Kent Konseyi Başkanı Dr. Fatih Dölek, Duroğlu Belediyesi Başkanı Murat Kılıçaslan da teslim törenine katıldı.

‘ART NİYET ARANMAMALI’

AKP İl Başkanı Hasan Aydın ise konuyla ilgili olarak, “Bu olayın partimizle ya da belediye ile bir ilgisi yok. Engelli bir doktorumuz öncülüğünde, yardım toplanarak bir engelli vatandaşa araç temin edilmiş. Biz oraya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çöp toplama aracı organizasyonu için gitmiştik. O sırada akülü aracın da teslimi vardı. Organizasyonla ilgimiz yok, kurdele ile ilgimiz yok o şekilde hazırlanmıştı. Bizim reklam amacımız ya da siyasi kaygımız yok. Bunu yapan bir doktor, ne belediye ne parti ne de ben. Amaç insanlara yardım etmek ve yardıma teşvik etmek” diye konuştu.

İşte o fotoğraflar:

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:32 19.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more