Sözcü Plus Giriş

Allah’ın sopası yok…

Mehmet Ayvalıtaş'ın davasında Kartal Adliyesi dışında çıkan olaylar sırasında bir polis müdürü bir göstericinin sopalı saldırısına uğradı. Saldırıya uğrayan polis müdürü ise Gezi direnişi sırasında yaptıklarıyla tanınan bir isimdi.

00:30 -
Allah’ın sopası yok…

Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüyle ilgili davayı izleyen protestoculardan biri adliye önünde önlem alan polis müdürüne elindeki sopayla çok şiddetli bir şekilde vurdu. İlk şaşkınlığı üzerinden atan emniyet müdürü karşılık vermedi, bunun yerine polislerin arasına doğru geriledi.

SOPAYLA VURDU
Saldırgan elindeki bayrak sopasını o sırada Adliyeye girmek üzere sivil giyimli bir emniyet müdürüne vurdu. Şiddetli sopa darbesinin şaşkınlığını yaşanayan emniyet müdürü sopayı kullanan göstericiyle göz göze geldi ancak hiçbir karşı haraket yapmadı. Bunun yerine kalkanlı polislerin arasına doğru geriledi.

GEZİ OLAYLARINDA GÖREVLİYDİ
Saldırıya uğrayan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yunus Dolar Gezi Parkı olayları sırasında Taksim ve çevresindeki müdahaleleri yönlendiren üst düzey emniyet müdürlerinden biriydi.

Gezi Parkı olayları sırasında bir öğretim görevlisinin kimliğine el koyan, gazetecileri de işten attırmakla tehdit eden İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürü Yunus Dolar, görevden alınmış ancak terfi ederek Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe ve Şile'den sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olmuş, yerine de yardımcısı Mithat Aynacı getirilmişti.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİNİN KİMLİĞİNE EL KOYDU

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more